Bażant po raz szósty. Radnikow i Masłowska triumfowali w Bażantarni

2015-09-21 18:50:00(ost. akt: 2015-09-21 18:55:15)

203 zawodników i zawodniczek wystartowało w niedzielę w zorganizowanym po raz szóstym Elbląskim Półmaratonie Bażant. Bieg główny wygrali Aleksander Radnikow (Kaliningrad) i Sołomina Masłowska (Team Ostrów Wlkp.).
W niedzielę elbląską Bażantarnię opanowali miłośnicy biegów. To właśnie tutaj odbyła się kolejna edycja Grand Prix Elbląga w biegach na orientację oraz Elbląski Półmaraton Bażant.

W wyścigu na 21097 metrów wystartowało 203 biegaczy z Polski, Rosji oraz Niemiec. Uczestnicy zmagali się nie tylko z czasem, ale również z wymagającą trasą ze sporą ilością podbiegów, a do tego deszczem. Do pokonania były trzy pętle - każda o długości 7032 m. Na najlepszych, oprócz satysfakcji ze zwycięstwa, czekały również puchary oraz nagrody finansowe w wysokości od 300 do 700 zł.

Wśród mężczyzn Bażanta wygrał Aleksander Radnikow (Kaliningrad), który na metę dobiegł w czasie 1 godzina 10 minut i 35 sekund. Niespodzianką jest zajęcie dopiero trzeciego miejsca przez Bartosza Mazerskiego, znanego biegacza ze Sztumu, mającego już wiele sukcesów na trasach przełajowych w naszym kraju.
Wśród kobiet najlepsza okazała się Sołomina Masłowska z Ostrowa Wielkopolskiego z czasem 1:25.40.

Dobrze też wypadli reprezentanci z Elbląga. Spośród panów najlepsze miejsce, piąte zajął Adam Serocki, a spośród kobiet Anna Kukuć-Kwapiszewska, która była szósta.