Zwycięski powrót Sandry Kruk. Złoty medal na mistrzostwach Śląska

2015-09-28 13:50:00(ost. akt: 2015-09-28 17:09:49)
Sandra Kruk, pięściarka z Elbląga, po roku przerwy wróciła na ring i to w jakim stylu. Właśnie w Gliwicach wywalczyła tytuł międzynarodowej mistrzyni Śląska w kat. 57 kg. Była jedyną Polką, która podczas tych zawodów stanęła na najwyższym stopniu podium.
W międzynarodowych mistrzostwach Śląska w Gliwicach wystartowało ponad 150 zawodniczek z 13 krajów, m.in.: Polski, Węgier, Kazachstanu, Czech, Litwy, Szwecji, Rosji, Norwegii. Mieszkająca w Elblągu Sandra Kruk wystąpiła jako zawodniczka niestowarzyszona i po roku przerwy. Chociaż do dawnej formy jeszcze jej brakuje, to udowodniła, że wciąż drzemią w niej spore możliwości. W Gliwicach stoczyła dwie walki. Pokonała brązową medalistkę mistrzostw Niemiec Jovanę Krstic 3:0 oraz w finale aktualną wicemistrzynię Polski Laurę Grzyb (GKS Jastrzębie) 2:1 i zdobyła złoty medal.

Okazało się, że Sandra Kruk była jedyną Polką, która zakończyła turniej na pierwszym miejscu.
— Cieszę się bardzo, że udało mi się obronić tytuł mistrzyni Śląska, który po raz pierwszy zdobyłam w ubiegłym roku — mówi Sandra Kruk. — Jest faktem, że brakuje mi walk, obycia ringowego. Jednak jestem dobrej myśli. W niedługim czasie wszystko powinno wrócić do normy.

Zwyciężczynie mistrzostw Śląska w kat. elite: 48 kg Lise Sandebjoer (Szwecja), 51 kg Kristy Harris (Australia), 54 kg Wiktoria Kuleszowa (Rosja), 60 kg Agnes Alexinsson (Szwecja), 64 kg Shelley Watts (Australia), 69 kg Nadine Apetz (Niemcy), 75 kg Anna Laurell-Nash (Niemcy).