Poniedziałek, 25 maja 2020. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Litwini przyjeżdżają do Elbląga, by rozmawiać o turystyce wodnej

2015-09-30 10:02:54 (ost. akt: 2015-09-30 10:05:30)

Autor zdjęcia: sw

Dzisiaj do Elbląga przyjeżdża delegacja litewska, by rozmawiać o współpracy w sferze turystyki wodnej i transportu wodnego. Spotkanie jest kontynuacją rozmów rozpoczętych w Kłajpedzie na początku lipca 2015 roku.

— Litwini byli bardzo zainteresowani naszymi doświadczeniami w tworzeniu takich projektów, jak Pętla Żuławska i współpracy w takiej skali, jaka mamy na międzynarodowych drogach wodnych (MDW), gdzie współdziała ze sobą siedem województw — mówi Jerzy Wcisła, który przewodniczył polskiej delegacji na Litwę i pełni rolę gospodarza podczas spotkania w Elblągu.

O wadze, jaką Litwini przywiązują do spotkania świadczy skład delegacji, której przewodniczy Antanas Ivanauskas, dyrektor generalny Litewskiego Urzędu Śródlądowych Dróg Wodnych (LIWA), zarządzającego wszystkimi drogami wodnymi na Litwie. Towarzyszyć mu będzie dwóch dyrektorów LIWA oraz przedstawiciele miast Kłajpeda i Kowno.

Po stronie polskiej, w spotkaniu weźmie udział m.in. Maria Wolska, przedstawicielka Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, przedstawiciele Fundacji Pętla Mazurska, Związku Miast i Gmin Morskich oraz elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego woj. warmińsko-mazurskiego Jerzy Wcisła będzie reprezentował zespoły do spraw MDW E70 i E40 oraz Pętlę Żuławską.
— To nie przypadek, że spotkanie odbywa się w Elblągu. Tu bowiem się krzyżują się inicjatywy, które w ramach polskich dróg wodnych możemy realizować z Litwą. Mamy już kilka propozycji, które zaprezentowaliśmy na Litwie. Skład delegacji wskazuje, że będziemy o nich w sposób powiązany dyskutować — dodaje Jerzy Wcisła.

Spotkania będą miały charakter roboczy.
— 1 października chcemy naszym gościom pokazać Pętlę Żuławską i Elbląg od strony rzeki. Litwini o Pętli Żuławskiej sporo wiedzą. Teraz chcą się dowiedzieć, jak takie projekty się realizuje i na co należy zwrócić szczególną uwagę — mówi Regina Czymbor, zajmująca się w Biurze Regionalnym w Elblągu turystyką.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB