Wtorek, 24 kwietnia 2018. Imieniny Bony, Horacji, Jerzego

Nietypowa lekcja historii Elbląga opowiedziana przez samych mieszkańców

2015-10-01 10:08:03 (ost. akt: 2015-10-01 10:15:16)

Autor zdjęcia: Czytelnik DE

Niekonwencjonalna lekcja historii? Co sami elblążanie mają do powiedzenia o historii swojego miasta? We wtorek, 6 października Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” zaprasza elblążan oraz turystów odwiedzających nasze miasto na „Lekcję historii o Elblągu”.

Będzie to niekonwencjonalna lekcja historii - historia naszego miasta opowiedziana przez samych jej mieszkańców. Co w programie?
- Spotkanie rozpocznie się od krótkiej historii Elbląga. Później przeniesiemy się w podróż po różnych miejscach charakterystycznych dla naszego miasta – mówi Marta Derlukiewicz, organizator spotkania. - Zabiorą nas w nią uczestnicy warsztatów, które trwały w wakacje, w „Światowidzie”. Dowiemy się kim był Piekarczyk, jakimi zapachami pachnie Elbląg, poznamy historię m.in. Bramy Targowej, Muzeum Archeologiczno-Historycznego czy Placu Wolności.

Po co to wszystko? No właśnie Ci co wiedzą – to dobrze. Ci, co nie wiedzą, będą mogli się dowiedzieć podczas debaty, na którą zaproszeni zostali eksperci. Podczas debaty będzie można usłyszeć ciekawostki związane z Elblągiem, a zaproszeni rozmówcy wytłumaczą dlaczego edukacja regionalna jest tak ważna dla Nas – obywateli Elbląga.

Spotkanie odbędzie się 6 października o godz. 12 w dużej sali Kina Światowid. Wstęp jest bezpłatny.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB