środa, 26 czerwca 2019. Imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny

Straż Miejska i ZBK przypominają: nie pal w piecu śmieci. Kara nawet do 5 tys. zł

2015-10-02 09:49:05 (ost. akt: 2015-10-02 10:13:07)
W piecu domowym nie wolno palić śmieci

W piecu domowym nie wolno palić śmieci

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

Straż Miejska i Zarząd Budynków Komunalnych w związku z rozpoczynającym się sezonem grzewczym przypominają wszystkim mieszkańcom miasta Elbląga, że obowiązuje bezwzględny zakaz spalania odpadów na terenie nieruchomości oraz w piecach domowych.

— W piecu domowym nie wolno palić śmieci. Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych np. butelek typu PET, worków foliowych, a także opakowań po sokach, mleku, odpadów z gumy, lakierowanego drewna czy mebli — ostrzegają Straż Miejska i ZBK i przypominają, że grozi za to kara aresztu oraz grzywny nawet do 5 tys. zł.

Można za to spalać: węgiel, koks; drewno, trociny, wióry pod warunkiem, że nie są zanieczyszczone impregnatami i powłokami ochronnymi; odpady z kory i korka; papier i tekturę.
— Spalając odpady w piecach trujemy siebie, swoich najbliższych, sąsiadów, powietrze, wodę i glebę, zanieczyszczamy środowisko, w którym mieszkamy, a dodatkowo zwiększa się ryzyko zapalenia przewodów kominowych, przez to i całego domu — przypominają obie instytucje w opublikowanym komunikacie.

Zgłoszenia w przypadku podejrzenia spalania odpadów w instalacjach grzewczych lub na wolnym powietrzu można przekazywać do Straży Miejskiej pod bezpłatny nr tel. 986.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB