Poniedziałek, 17 lutego 2020. Imieniny Donata, Gizeli, Łukasza

Konkurs piosenki obcej w Pasłęku. Trwają zapisy

2015-10-10 16:00:00 (ost. akt: 2015-10-10 12:03:44)

Autor zdjęcia: sxc.hu

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcej odbędzie się 23 października w Pasłęku.

Dziesiątki wykonawców i jeszcze więcej wyśpiewanych piosenek. Od 2004 r. konkurs piosenki obcej przyciąga do Pasłęka młodych wokalistów z powiatu elbląskiego. Od początku towarzyszy mu jedna żelazna zasada: jedną z piosenek uczestnik musi wykonać w języku innym niż polski.

— Chcemy wspierać utalentowanych muzycznie młodych ludzi. A przy okazji szkolić ich znajomość języka obcego — wyjaśnia Tomasz Rozenbajgier, nauczyciel w Zespole Szkół w Pasłęku i koordynator Powiatowego Konkursu Piosenki Obcej. 
— Konkurs to także swoista promocja wizerunku szkoły w środowisku lokalnym.

Pierwszy konkurs odbył się w 2004 r. Przez te wszystkie lata publiczność usłyszała już większość światowych hitów. Ze sceny płynęły dźwięki „Tears in Heaven” Erica Claptona, „Beautiful” Christiny Aguillery czy „I need a hero” Bony Tyler. — Ale nie brakuje nam także przebojów muzyki francuskiej, rosyjskiej, włoskiej, a nawet japońskiej — dodaje Tomasz Rozenbajgier.

W konkursie mogą brać uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu elbląskiego. Od początku jego istnienia biorą w nim także udział uczniowie ze szkoły w Ornecie.
— W tym roku pokusiliśmy się o rozbudowanie formuły konkursu. Do tej pory młodzi wykonawcy mogli się zaprezentować w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły — mówi Tomasz Rozenbajgier. — Od dłuższego czasu obserwujemy, że w konkursie coraz chętniej biorą także udział duety: tak wokalne jak i wokalno-instrumentalne. Dlatego w tym roku pojawi się dodatkowa kategoria duetów.

Młodzi wokaliści będą oceniani przez profesjonalne jury złożone z muzyków: Bartosza Krzywdy i Roberta Fursa. Oprawę i zdolności językowe uczestników konkursu będzie zaś oceniał Marek Murdzia, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Elblągu. Jak co roku na laureatów czekają atrakcyjne nagrody, m.in.: sprzęt audiowizualny, książki i dyplomy.
Do 21 października trwają zapisy do udziału w konkursie. Ten odbędzie się 23 października w Zespole Szkół w Pasłęku (początek o godz. 9).
as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB