Orzeł zwycięski w pucharze. W piątek zagra w lidze w Rumi

2015-10-08 18:00:00(ost. akt: 2015-10-08 18:05:11)

E.Leclerc Orzeł Elbląg nie miał problemu z odniesieniem zwycięstwa w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Zespół Andrzeja Jewniewicza pewnie pokonał UKS IFLO Biała Podlaska 3:0.

Miejscowy zespół reprezentowały juniorki, które występują w podlaskiej lidze wojewódzkiej — mówi trener siatkarek Orła Andrzej Jewniewicz. — Od początku widoczna była różnica klas. Przez pierwsze dwa sety graliśmy zbyt spokojnie, bez większego zaangażowania i rywalkom udało się zdobyć 31 punktów. W ostatnim secie zagraliśmy tak jak wypada na II-ligowca i roznieśliśmy w pył miejscowy zespół wygrywając partię 21:4.

Już w piątek (9 października) siatkarki z Elbląg poznają rywala, z którymi przyjdzie się zmierzyć w drugiej rundzie PP. W tej fazie rozgrywek zagrają już zespoły z I ligi. Mecze wyznaczone zostały na 21 października.

Także w piątek E.Leclerc Orzeł Elbląg rozegra ligowy mecz na wyjeździe z APS Rumia. Elblążanki, które są wiceliderem, są zdecydowanym faworytem... — Chociaż miejscowe zawodniczki na własnym terenie są zawsze groźne — mówi trener Jewniewicz. — Interesują nas trzy punkty i z takim celem zagramy w tym spotkaniu.
Gospodynie dzisiejszego pojedynku w dotychczasowych spotkaniach pokonały Culmen Chełmno 3:0 oraz przegrały z WTS Włocławek 0:3 i zajmują szóste miejsce w tabeli.

Pozostałe mecze 3. kolejki II ligi: Orzeł Malbork — SMS Police, Libero Starogard Gdański — WTS Włocławek, Murowana Goślina II — Culmen Chełmno, UŻKPS Kościan — Gedania Gdańsk.