Wysokie zwycięstwo Meblarzy. Meble Wójcik pokonały ŚKPR Świdnica 37:21. Film!

2015-10-10 19:25:51(ost. akt: 2015-10-11 13:12:29)

Wysokim zwycięstwem piłkarzy ręcznych Mebli Wójcik Elbląg zakończył się sobotni mecz z beniaminkiem ŚKPR Świdnica. Elblążanie wygrali 37:21. Losy tego pojedynku rozstrzygnęli już w pierwszej połowie, po której było 22:8 dla nich.

.

Już po 10. min Meblarze prowadzili 9:2 i wówczas trener gości poprosił o czas. Piłkarze ręczni ŚKPR grali ambitnie, ale nie byli w stanie „rozmontować” dobrze grających w defensywie elblążan oraz zapobiec utracie kolejnych goli po szybkich kontrach. Po kwadransie gry elblążanie prowadzili nadal różnicą 7 goli 12:5. Minutę później Grzegorz Dorsz doznał silnego stłuczenia uda, przy pomocy kolegów musiał opuścić plac gry i już do końca nie zagrał.

Po przerwie trener elblążan Dariusz Molski dał pograć wszystkim zawodnikom wpisanych do protokołu. Zmiennicy z pełnym zaangażowaniem grali tylko do 50 minuty. Wówczas prowadzili 35:15 i wszyscy kibice oczekiwali strzelenia 40 goli. Tak się jednak nie stało. W ostatnich minutach nie zagrali już z takim polotem, popełnili trochę niewymuszonych błędów i dzięki temu rywal odrobił trochę strat. Było to najwyższe zwycięstwo Meblarzy w tym sezonie.

Kolejny mecz elblążanie rozegrają na wyjeździe 17 października z MKS Kalisz.