Czwartek, 29 października 2020. Imieniny Angeli, Przemysława, Zenobii

Pijani mężczyźni kierowali ciągnikiem

2015-10-13 10:49:23 (ost. akt: 2015-10-13 10:55:37)
ilustracja do terści

ilustracja do terści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Policjanci z Gronowa Elbląskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy po pijanemu kierowali rolniczym ciągnikiem. Mężczyźni zmieniali się za kierownicą.

W poniedziałek (12.10) około godziny 14 w jednej z miejscowości na terenie gminy Gronowo Elbląskie doszło do kłótni pomiędzy sąsiadami. Na interwencję wezwano dzielnicowych.

— Okazało się, że dwaj mężczyźni, którzy wywołali kłótnię przyjechali na miejsce kilkutonowym ciągnikiem. Kierowali nim zmieniając się za kierownicą. Mężczyźni w wieku: 33 i 47 lat byli pijani. Młodszy miał 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. Straszy prawo jazdy posiadał, ale kiedyś... Od chwili wydania sądowego zakazu, kierowania wszelkimi pojazdami w 2013 roku nie miał już uprawnień. Mężczyzna posiada ten zakaz jeszcze do 2017 roku — informuje Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

W chwili policyjnej kontroli 47-latek miał 2,1 promila alkoholu w organizmie i… nie przyznawał się do kierowania ciągnikiem. Pojazd został odholowany na parking. W obu przypadkach została sporządzona dokumentacja a także spisane zeznania świadków. Teraz obaj mężczyźni będą odpowiadać przed sądem. Może im grozić kara do 2 w przypadku 33-latka oraz do 5 lat pozbawienia wolności w przypadku 47-latka. O karze rozstrzygnie sąd.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB