Start Elbląg wygrał w Jeleniej Górze 35:26. Teraz czas na mecz z liderem

2015-10-17 19:16:51(ost. akt: 2015-10-18 13:34:24)

Elbląskie szczypiornistki wygrały dzisiaj zdecydowanie w wyjazdowym meczu z KPR Jelenia Góra 35:26.
Start od samego początku prowadziły w Jeleniej Górze i bardzo szybko rozstrzygnął losy tego pojedynku. Już w 16. min po raz pierwszy prowadziły 10 bramkami (15:5) i trudno było sądzić, że przy takiej skutecznej grze może nie wywieźć punktów z Jeleniej Góry.

Gospodyniom nie można było jednak tego dnia odmówić ambicji. Goniły wynik i w drugiej połowie czterokrotnie zbliżały się na odległość czterech bramek (17:21, 18:22, 20:24, 22:26). Start decydujący cios zadał w ostatnich 10 minutach, rzucając w tym czasie siedem bramek, a tracąc tylko trzy.

W tabeli nadal prowadzi Pogoń Szczecin (wygrał mecz z MKS Lublin 29:23). Start ma tyle samo punktów (11) co lider. Kolejny rywalem elblążanek będzie właśnie Pogoń.