Kamila Stormowska w reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata

2015-10-18 13:51:00(ost. akt: 2015-10-18 13:59:28)
Kamila Stormowska (z nr 102 na kasku)

Kamila Stormowska (Orzeł Elbląg) będzie reprezentowała Polskę podczas najbliższych zawodów Pucharu Świata w short-tracku, które odbędą się w Montrealu i Toronto — poinformował Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego.
Zawody Pucharu Świata w Montrealu odbędą się na przełomie października i listopada (30.10-01.11), a w Toronto od 6 do 8 listopada. Oprócz Kamili Stormowskiej (Orzeł Elbląg) Polskę będą jeszcze reprezentowały: Monika Grządkowska (Stoczniowiec Gdańsk), Natalia, Maliszewska, Patrycja Maliszewska i Magdalena Warakomska (wszystkie Juvenia Białystok).

15-letnia Kamila Stormowska, łyżwiarka szybka ścigająca się na krótkim torze, miała bardzo udany poprzedni sezon. Zdobyła m.in. cztery złote medale oraz jeden srebrny na mistrzostwach Polski młodziczek i wygrała klasyfikację wielobojową. Największą niespodziankę sprawiła podczas mistrzostw Polski seniorek, które odbyły się w Elblągu. Zdobyła m.in. srebrny medal na 1000 m i okazała się najmłodszą medalistką w historii MP. Startowała także w Pucharze Europy juniorek w Oberstdorfie (Niemcy), gdzie na dystansie 1000 metrów oraz w wieloboju wywalczyła dwa srebrne medale. Do niej aktualnie należą także trzy rekordy Polski młodziczek: na 500 m (46,8 sek), 777 m (1.15,7) oraz 1500 m (2.33,8).