Wpadka Meblarzy w Kaliszu. MKS Kalisz – Meble Wójcik Elbląg 25:23

2015-10-18 15:05:00(ost. akt: 2015-10-18 15:03:29)

To nie tak miało być. „Meblarze” jechali do Kalisza po dwa punkty i nawet remis trzeba by uznać za ich porażkę.

To nie tak miało być. „Meblarze” jechali do Kalisza po dwa punkty i nawet remis trzeba by uznać za ich porażkę. Goście, jakby pewni swego, przystąpili do meczu mało zmobilizowani, co natychmiast wykorzystali kaliszanie. Po 5. min prowadzili 3:1, a w 10. min już 6:2. Czterobramkową przewagę miejscowi utrzymywali do 20 minuty, kiedy na tablicy wyników pojawił się rezultat 9:5. Wreszcie elblążanie zwarli szyki w obronie, zaczęli grać skuteczniej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Do szatni na przerwę schodzili prowadząc 12:11.

Po przerwie gospodarze, niesieni dopingiem publiczności, nie dawali za wygraną. Nie tylko doprowadzili do remisu, ale na kwadrans przed zakończeniem ponownie wyszli na prowadzenie tym razem 18:17. Losy tego spotkania ważyły się do ostatnich minut. Jeszcze w 50. min po trafieniu Marcina Głębockiego było 21:20 dla Mebli Wójcik. W ostatnich minutach więcej zimnej krwi zachowali kaliszanie, którzy wygrali trzeci mecz w tym sezonie. Dla piłkarzy ręcznych z Elbląga to druga porażka w tym sezonie, tym bardziej przykra iż doznana z zespołem niżej notowanym w tabeli.