Cenna, ale bolesna lekcja. Orzeł Elbląg przegrał z I-ligowcem w Pucharze Polski

2015-10-21 20:17:00(ost. akt: 2015-10-21 20:21:04)

Siatkarki E.Leclerc Orzeł Elbląg przegrały w środę z Jokerem Świecie 0:3 w drugiej rundzie Pucharu Polski i pożegnały się z tymi rozgrywkami. I-ligowiec z woj. kujawsko-pomorskiego potrzebował 60 minut, żeby odnieść sukces w Elblągu.
Tylko początek środowego meczu w Elblągu był obiecujący. W pierwszym secie gospodynie toczyły wyrównaną walkę do stanu 7:6. Później dominowały rywalki ze Świecia, które do końca tej partii straciły jeszcze tylko dwa punkty i ostatecznie wygrały 25:9. E.Leclerc Orzeł najbardziej zaciętą walkę z I-ligowym Jokerem stoczył w trzecim secie. Prowadził od początku aż do stanu 13:12. Od tego momentu trener gości Andrzej Nadolny znowu wprowadził do gry pierwszą szóstkę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Joker potrzebował w sumie godziny, by rozstrzygnąć losy spotkania i zapewnić sobie awans do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Dla elblążanek to była na pewno cenna lekcja, chociaż bolesna.
— Ze względu na występy w lidze zabrakło nam dobrego przygotowania do tego meczu. Joker pokazał, że jest silnym zespołem i nieprzypadkowo w I lidze jest na piątym miejscu. Rywalki górowały nad nami pod każdym względem i wygrały jak najbardziej zasłużenie. Szkoda, że tak rzadko gramy z takimi przeciwniczkami, bo jest wówczas większa szansa na zdobycie cennego doświadczenia — podsumowała Marta Waszak, rozgrywająca Orła.

Dla Orła przygoda z PP w tym sezonie zakończyła się. Drużyna Andrzeja Jewniewicza może skoncentrować się na dalszych występach w II lidze. Kolejny ligowy mecz rozegra już w najbliższy piątek, na wyjeździe z KS Murowana Goślina II. Elblążanki w II lidze mają na koncie komplet trzech zwycięstw i zasłużenie prowadzą w tabeli. Dotychczas nie przegrały seta.