Concordia Elbląg wygrała z Warmią w Grajewie 2:1

2015-10-24 18:09:14(ost. akt: 2015-10-25 16:16:51)

Trzy punkty zdobyli w sobotę piłkarze Concordii Elbląg w Grajewie, gdzie pokonali Warmię 2:1 (2:0). Bramki dla gości zdobyli: Mateusz Szmydt (1 min) i Karol Styś (5). Autorem honorowego gola dla Warmii był Mateusz Cybulski (60).

Tym razem elblążanie nie zawiedli. Z trudnego terenu w Grajewie wywieźli trzy punkty. — W pełni na ten sukces zasłużyliśmy — ocenia trener Concordii Łukasz Nadolny.
Początek spotkania idealnie się ułożył po myśli elblążan, którzy po 5 minutach prowadzili już 2:0. Pierwszego gola już w 1. min zdobył Mateusz Szmydt, który po prostopadłym podaniu Patryka Burzyńskiego wbiegł między dwóch obrońców i na pełnym biegu trafił z pola karnego. Cztery minuty później Burzyński tym razem obsłużył Karola Stysia, który przelobował bramkarza gospodarzy.
Jeszcze do przerwy goście mogli powiększyć przewagę. Dobrych sytuacji nie wykorzystali: Szmydt, Styś oraz Krzysztof Niburski. Zaraz po przerwie po strzale Sebastiana Tomczuka piłka trafiła w słupek.
Po godzinie gry gospodarze zdobyli kontaktowego gola i mieli o jednego zawodnika więcej w polu gry (czerwona kartka Bogdanowicz w 62. min).
— Mimo to graliśmy rozsądnie taktycznie, rozbijając ataki gospodarzy 30 metrów od swojej bramki i tym samym nie pozwalaliśmy im na wiele — mówi trener Nadolny.