Medalowe występy elbląskich pięściarzy

2015-10-26 17:40:00(ost. akt: 2015-10-26 17:44:11)
Andrzej Wasilewski przegrał tylko z klubowym kolegą, Dawidem Michelusem

Autor zdjęcia: Michał Skroboszewski

W Koninie odbyły się XXIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U-23). Uczestniczyło w nich pięciu elbląskich pięściarzy. Ich występ należy uznać za bardzo udany. Zdobyli cztery medale.
W minionym tygodniu w Koninie przez pięć dni odbywały się XXIII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w boksie o puchary Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Na miejscowym ringu w hali "Rondo" do rywalizacji o mistrzowskie tytuły i medale w dziesięciu kategoriach wagowych stanęło 138 zawodników z 62 klubów, reprezentujących 15 Okręgowych Związków Bokserskich. Województwo warmińsko-mazurskie reprezentowało pięciu pięściarzy z dwóch klubów elbląskich: UKS Kontry (4) i KSW Tygrys (1). Wszyscy oni pokazali boks na dobrym poziomie.

Tym razem z elbląskich pięściarzy najlepiej spisał się w wadze 60 kg Dawid Michelus (Kontra), który wywalczył złoty medal. Podopieczny trenera Krzysztofa Stemplewskiego, aktualny mistrz Polski seniorów, w drodze do mistrzowskiego tytułu pokonał Pawła Piotrowskiego (Sokół Piła) w 3 rundzie przez dyskwalifikację oraz Kamila Sulowskiego (Barej Boxing Lublin) 3:0. W półfinale pokonał kolegę klubowego Andrzeja Wasilewskiego 3:0, a w finale pokonał Radomira Obruśniaka (Róża Karlino) 3:0. Należy też dodać, że Wasilewski wywalczył brązowy medal po wcześniejszych zwycięstwach nad Damianem Tymoszem (Barej Boxing Lublin) 3:0 oraz Patrykiem Trochimiukiem (Boks Team Wałbrzych) 3:0. Kolejny trzeci medal dla elbląskiej Kontry, ale tym razem z kruszcu srebrnego wywalczył w wadze 52 kg Grzegorz Brynda. Startujący po dwóch latach przerwy spowodowanej dyskwalifikacją znów przypomniał się trenerom kadry narodowej. W ćwierćfinale Brynda pokonał Piotra Kęcika (Zawisza Bydgoszcz), w półfinale Grzegorza Kozłowskiego (Akademia Walki Warszawa) 3:0. W finale Brynda nie sprostał Maciejowi Jóźwikowi (Skorpion Szczecin) i po wyrównanej walce przegrał 0:3. Czwarty z zawodników Kontry Rafał Staszewski (75 kg) po zwycięskich pierwszych dwóch walkach, dotarł do ćwierćfinału i tam w walce o wejście do strefy medalowej przegrał z Bartoszem Gołębiewskim (RDKB Dzierżoniów) 0:3. Ze swojego występu może być zadowolony także w wadze +91 kg Marcin Śnitko (KSW Tygrys). Podopieczny trenera Pawła Drzewieckiego wywalczył srebrny medal przegrywając w finale z Mateuszem Figielem (Hetman Białystok) 0:3. Wcześniej Śnitko pokonał Miłosza Wodeckiego (LKS Myszków) oraz Artura Bulika (Legenda Jarosław) 3:0.

Najlepszym pięściarzem mistrzostw uznany został Igor Jakubowski (Zagłębie Konin), a najlepszym technikiem Daniel Gardzielik (Copacabana Konin). W klasyfikacji klubowej zwyciężył Skorpion Szczecin 137 pkt przed Kontrą Elbląg 74 pkt, RUSHH Kielce 64 pkt. 20 Tygrys 21 pkt. Sklasyfikowano 45 klubów.