Pierwsza porażka w sezonie. Zagłębie - Start Elbląg 29:22

2015-10-28 19:03:26(ost. akt: 2015-10-29 15:38:07)

Elbląskie szczypiornistki doznały niestety pierwszej porażki w tym sezonie. Przegrały dzisiaj w Lubinie z Zagłębiem 22:29.

Doskonałą passę siedmiu meczów bez porażki elbląskiego Startu w ósmej kolejce spotkań przerwał zespół Zagłębia Lubin. Podopieczne trenerki Bożeny Karkut stanęły na wysokości zadania i po twardym boju pokonały bardzo dobrze dotąd spisujące się podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy. Spotkanie rozpoczęło się po myśli elblążanek. Wynik meczu otworzyła Ewa Andrzejewska. Po kolejnych golach Aleksandry Jędrzejczyk, Pauliny Muchockiej i Joanny Wagi na tablicy wyników pokazał się rezultat 4:1 dla Startu. Za chwilę trenerka lubinianek poprosiła o czas. Miedziowe zaczęły grać wysoko i twardo w obronie. To zdeprymowało zawodniczki elbląskie, które zaczęły popełniać błędy w poczynaniach ofensywnych. Lubinianki, goniąc wynik, w 13 minucie doprowadziły do remisu 6:6, a za chwilę wyszły na pierwsze prowadzenie 9:8. Zespół z Dolnego Śląska przeważał także w kolejnych minutach. Dorzucił trzy gole z rzędu i prowadził już różnicą czterech goli 12:8. Kilku minutową niemoc przerwała w końcu Aleksandra Kwiecińska, która zmniejszyła różnicę porażki do trzech goli. Od tego momentu każdy z zespołów zdobył jeszcze po cztery gole i pierwsza odsłona meczu zakończyła się prowadzeniem gospodyń 16:13.

Po przerwie Start rozpoczął dobrze i po kontaktowej bramce Jędrzejczyk przegrywał 19:20. Wydawało się, że elblążanki pójdą za ciosem, ale jednak tak się nie stało. W miarę upływu czasu miały problemy nie tylko z przedarciem się przez obronę Zagłębia, ale także za dużo pozwalały Obrusiewicz, która bez przerwy dziurawiła siatkę bramki elbląskiej. W 50 min. Zagłębie prowadziło już 25:20. Gospodynie nie odpuszczały i w końcówce powiększyły swoje zwycięstwo do siedmiu goli, wygrywając ostatecznie 29:22

Pozostałe wyniki: UKS PCM Kościerzyna — Ruch Chorzów 27:23 (13:9), KPR Jelenia Góra — Olimpia Beskid Nowy Sącz 28:35 (11:16), Energa AZS Koszalin — Selgros Lublin 21:31 (11:8), Piotrcovia Piotrków Tryb — AZS Łączpol Gdańsk 25:26 (13:13), Pogoń Szczecin — Vistal Gdynia (początek, czwartek. godz. 18). JK