środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Miejsce pod rampą stało się dla nich domem... Nie chcieli pomocy

2015-11-04 11:06:57 (ost. akt: 2015-11-04 11:22:50)

Autor zdjęcia: Straż Miejska w Elblągu

Pod rampą załadunkową na ul. Pestalozziego urządzili sobie dom. Przynieśli tutaj fotele, kołdry, materace... Strażnicy miejscy zastali na miejscu trzech bezdomnych. Nie chcieli pomocy i oddalili się w sobie znanym tylko kierunku.

Dla bezdomnych nadchodzi najtrudniejszy czas do przetrwania. Niskie temperatury są coraz większym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Funkcjonariusze Straży Miejskiej wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i przedstawicielami innych służb odwiedzają miejsca, w których mogą gromadzić się bezdomni. We wtorek (3.11) byli m.in. na zapleczu ul. Pestalozziego.

— Na miejscu strażnicy zastali trzy osoby bezdomne, dla których rampa była prowizorycznym domem. Zostały poinformowane o możliwości otrzymania pomocy w poszczególnych placówkach lecz odmówili, nie chcąc z żadnej skorzystać. Oddalili się w sobie tylko znanym kierunku — informuje Karolina Wiercińska, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Elblągu.

Spod ramy usunięto wszystkie rzeczy zaśmiecające to miejsce, m.in. fotele, kołdry, materace i inne przedmioty, których bezdomni przebywający tam nie zdołali zabrać.
— Nieuniknione, że osoby bezdomne powrócą w to miejsce i sytuacja się powtórzy. Straż Miejska będzie kontrolować ten teren i pozostałe miejsca, w których mogą przebywać osoby bez dachu nad głową — dodaje Karolina Wiercińska.

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hmm #1849796 | 81.15.*.* 4 lis 2015 13:49

  ja bym brał przykład z uchodzców z Syrii i do Niemiec , Anglii tam by mieli lepiej i pomoc bo w polce trudno o jakom kolwiek pomoc.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Empatia #1849732 | 83.6.*.* 4 lis 2015 12:40

  Zamiast rzeczywistej pomocy tych i tak ciężko doświadczonych przez życie ludzi biedą odrzuceniem i chorobą alkoholową spotkała kolejna szykana pod pozorem "pomocy".Ta pomoc to zabranie okrycia w czasie nadchodzących mrozów..Zwyrodnialcy pod pozorem opieki zafundowali bezdomnym perspektywę szybkiego zgonu z powodu zamarznięcia.Reakcja tych ludzi mówi wiele.Nie oczekują niczego dobrego od tzw.Polski.I sobie poszli.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. on #1849713 | 185.25.*.* 4 lis 2015 12:21

   Zabrali im wszystko to co mieli, teraz to im zrobili krzywdę bo będą marzli siedząc na betonie i nie mając się czym okryć. Ładna mi pomoc

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Jaaaa #1849673 | 89.73.*.* 4 lis 2015 11:58

   Ja rozumiem, że nie powinni tam przebywać, ale może skoro to ich jedyne miejsce to im te rzeczy tam zostawić? W końcu cieplej im będzie z tymi kołdrami, kocami itp. niż bez nich, a o to tu przecież chodzi.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz