E. Leclerc na fali. Kolejne zwycięstwo

2015-11-08 16:50:00(ost. akt: 2015-11-08 17:01:45)

E.Leclerc Orzeł Elbląg pozostaje bez porażki. Co więcej, drużyna Andrzeja Jewniewicza w pięciu wygranych meczach nie straciła seta.

W Elblągu doszło do meczu kolejki, w którym zmierzyły się drużyny prowadzące w tabeli. E.Leclerc Orzeł bez większego problemu pokonał beniaminka UŻKPS Kościan 3:0. Podopieczne trenera Andrzeja Jewniewicza już w pierwszym secie prowadziły 15:3 i pokazały rywalkom, kto na boisku rządzi. Wygrały go ostatecznie 25:11. W drugim secie było 13:4 dla nich i od tego momentu zagrały zmienniczki, które też na wiele nie pozwoliły zawodniczkom z Kościana, wygrywając gładko seta 25:13 i ostatnią partię tego pojedynku 25:12.
Orzeł jest jedynym II-ligowym zespołem w kraju, który nie przegrał jeszcze seta. W najbliższy piątek będzie podejmował we własnej hali SMS Police (godz. 18).

Pozostałe wyniki: SMS Police — Culmen Chełmno 3:1, APS Rumia — Libero Starogard Gd 3:0, mecze WTS Bank Włocławek — Gedania Gdańsk oraz Trefl Malbork — Murowana Goślina II zostały przełożone.