Złote medale dla dwóch ciężarowców z Elbląga

2015-11-10 15:20:10(ost. akt: 2015-11-10 15:26:02)
Od lewej: Paweł Kulik i Julian Falkowski

W Kurzętniku odbyły się mistrzostwa Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w podnoszeniu ciężarów do lat 20 i 23. Złote medale zdobyli dwaj elblążanie: Paweł Kulik (85 kg) oraz Julian Falkowski (+105 kg), obaj UKS Meyer Elbląg.
W mistrzostwach kraju LZS wystartowało 83 zawodników z 29 klubów. Paweł Kulik (85 kg) i Julian Falkowski (+105 kg) rywalizowali w kategorii wiekowej do 20 lat. Obaj reprezentanci elbląskiego Meyera stanęli na najwyższym stopniu podium.

Nadzwyczaj udany występ zaliczył Kulik, który w dwuboju uzyskał 311 kg i wyprzedził: Mateusza Sowę (Mazovia Ciechanów) 283 kg oraz Pawła Jasińskiego (Narew Pułtusk) 280 kg. Jakby tego było mało, jego rezultat w przeliczeniu na punktację Sainclaira, dał mu najlepszy wynik całych mistrzostw. Ponadto ustanowił sześć rekordów okręgu warmińsko-mazurskiego.
— Do uzyskania międzynarodowej krajowej klasy sportowej zabrakło mu w dwuboju zaledwie 6 kg — informuje jego trener Grzegorz Rajkowski.

Z dobrej strony pokazał się także Julian Falkowski. Po wyczerpującym sezonie i udziale w mistrzostwach świata i Europy, elblążanin zwyciężył w kat. +105 kg uzyskując w dwuboju 326 kg. Wyprzedził Krystiana Augustyniaka (Nida Nidzica) 320 kg oraz Mateusza Miczyńskiego (Budowlani Nowy Tomyśl) 283 kg.

Najlepsi zawodnicy mistrzostw do lat 20 według punktacji Sainclaira: 1. Paweł Kulik (Meyer Elbląg) 372,3 pkt.; 2. Szymon Rotnicki (Zamek Gołańcz) 355,10 pkt.; 3. Julian Falkowski (Meyer Elbląg) 352,2 pkt.

W punktacji klubowej zwyciężyła Mazovia Ciechanów (47 pkt), przed Talentem Wrocław (45), Gryfem Bujany (36). UKS Meyer z dorobkiem 18 pkt. wywalczył 11 miejsce.