Concordia - Huragan Morąg 2:0. Zwycięstwo z wyżej notowanym rywalem

2015-11-11 18:09:47(ost. akt: 2015-11-11 18:16:40)

Concordia wygrała w środę w Elblągu z Huraganem Morąg, choć przed meczem faworyta upatrywano w zespole gości, który w tabeli zajmuje wysokie, trzecie miejsce, a wcześniej przegrał tylko jeden mecz na wyjeździe.
Na dodatek Concordia musiała sobie radzić bez bramkarza Przemysława Matłoki, który we wtorek doznał kontuzji. W ostatniej chwili działacze klubowi skontaktowali się z Kamilem Hrynowieckim, który był wolnym zawodnikiem i w trybie ekspresowym potwierdzili go do drużyny.

W pierwszej połowie częściej przy piłce byli piłkarze Huraganu, ale ich akcje kończyły się przed polem karnym gospodarzy. W 20. min Mateusz Szmydt prostopadłym podaniem „uruchomił” Karola Stysia, ten wpadł w pole karne i strzelając po długim rogu strzelił pierwszego gola dla Concordii. Ten sam zawodnik mógł podwyższyć rezultat w 37 min. Piłka po jego strzale z 14 metrów poszybowała nad bramką.

Po przerwie Huragan dążył do zmiany wyniku, nie miał jednak pomysłu na strzelenie gola. Grający z kontry gospodarze często niepokoili bramkarza rywali. Na minutę przed końcem, po rzucie rożnym egzekwowanym przez Patryka Burzyńskiego, w polu karnym gości powstało spore zamieszanie i będący najbliżej piłki Michał Kiełtyka z 4 metrów skierował ją do siatki, ustalając wynik spotkania.

Pozostałe wyniki 17. kolejki:
MKS Korsze — Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:5, ŁKS 1926 Łomża — Rominta Gołdap 3:1, Olimpia Olsztynek — Znicz Biała Piska 0:0, Start Działdowo — Wissa Szczuczyn 2:2, Jagiellonia II Białystok — GKS Wikielec 3:1, Warmia Grajewo — Granica Kętrzyn 5:1, Sokół Ostróda —KS Wasilków.