Siatkarki Orła jak w transie. Dwa zwycięstwa i dopiero pierwszy stracony set w sezonie

2015-11-15 09:41:46(ost. akt: 2015-11-15 15:07:47)

E. Leclerc Orzeł Elbląg wygrał w piątek w Elblągu w zaległym meczu 1. kolejki II ligi siatkarek z wiceliderem z Polic 3:1, a w sobotę w Gdańsku dołożył do swoich osiągnięć kolejne 3:0 z Gedanią. Elbląskie zawodniczki są zdecydowanym liderem rozgrywek
W piątek, w zaległym meczu z pierwszej kolejki, prowadzące w tabeli elblążanki podejmowały wicelidera SMS Police. Po wygraniu pierwszych dwóch setów chyba zbyt szybko uwierzyły w zwycięstwo i przestały grać na pełnych obrotach. Na dodatek źle zagrywały, nie kończyły ataków ze skrzydeł i to musiało się zemścić ich porażką w secie 14:25. To był dopiero pierwszy set straconym w tym sezonie. W czwartej partii na przemian na prowadzenie wychodziły oba zespoły i ta wyrównana walka trwała do stanu 22:21 dla Orła. Więcej zimnej krwi pod koniec zachowały elblążanki i mogły się cieszyć ze zwycięstwa za trzy punkty.

W sobotnim spotkaniu z Gedanią Orzeł zagrał w podstawowym zestawieniu tylko pierwszego seta. Trener Andrzej Jewniewicz konsekwentnie w dwóch kolejnych pozwolił zagrać juniorkom i kadetkom.

Przed elblążankami są teraz trzy spotkania z najsilniejszymi rywalkami ligowymi ( na początek za tydzień Culmen Chełmno).

Pozostałe wyniki: Murowana Goślina II — APS Rumia 0:3, UŻKPS Kościan — Trefl Malbork 3:0, Culmen Chełmno — WTS Bank Włocławek 3:1, Libero Starogard Gd. — SMS Police 0:3, mecz awansem Trefl — Gedania 1:3.