Concordia - Wissa 0:2. Goście radzili sobie zdecydowanie lepiej

2015-11-15 10:14:21(ost. akt: 2015-11-15 15:09:44)

Elbląska Concordia przegrała w sobotę (14 listopada) przed własną publicznością z Wissą Szczuczyn 0:2.

Elblążanie (27 punktów) wyprzedzali swojego rywala o dwa punkty i grali przed własną publicznością, ale już początek spotkania pokazał, że goście nie przyjechali grać na remis. Ku zaskoczeniu kibiców lepiej radzili sobie w poczynaniach ofensywnych od gospodarzy. Już po kwadransie wygrywali 1:0 po strzale Michała Poducha z pola karnego. Dziesięć minut później Concordia miała doskonałą sytuację do zmiany wyniku. Mateusz Szmydt obsłużył Essombę, a ten z 3 metrów niestety nie trafił do bramki. - Jak się okazało, był to przełomowy moment spotkania, które nie ułożyło się po naszej myśli - stwierdził po meczu trener gospodarzy Łukasz Nadolny.

Po przerwie atakowali gospodarze, ale już na początku, nadziali się na kontrę, po której goście zdobyli drugiego gola. Concordia wciąż próbowała atakować, była nawet blisko zdobycia kontaktowego gola, ale w 64 minucie piłka po strzale Michała Kiełtyki trafiła w słupek.