Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Potrącenia na Kościuszki i Królewieckiej. Policja apeluje o ostrożność i do kierowców, i do pieszych

2015-11-17 14:09:08 (ost. akt: 2015-11-17 14:17:38)

Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych, w których poszkodowane zostały cztery osoby — to bilans poniedziałkowego wieczoru na elbląskich ulicach. Policja apeluje zarówno do kierowców i do pieszych o ostrożność.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce około 16.15 przy ul. Królewieckiej.
— Mężczyzna, jadący renault scenic, potrącił przechodzące przez przejście dwie osoby: 73-letniego mężczyznę oraz 67-letnią kobietę — informuje podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
Na szczęście piesi doznali tylko niewielkich potłuczeń i po badaniu lekarskim mogli wrócić do domu.

Drugie, dużo groźniejsze zdarzenie miało miejsce około godz. 18 na ul. Kościuszki. Przechodzące przez przejście dla pieszych małżeństwo zostało potrącone przez 60-latka jadącego skodą octavią. 53-letni potrącony, mężczyzna doznał m.in. złamań żeber, natomiast jego 59-letnia żona ogólnych potłuczeń.

Policjanci apelują zarówno do kierujących jak i do pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności w czasie, gdy zapada już zmierzch. Pogoda, a w szczególności ograniczona opadami widoczność, nie sprzyja bezpieczeństwu. Pieszym policjanci radzą używanie elementów odblaskowych nawet w terenie zabudowanym.
— Poruszając się poza terenem zabudowanym mamy obowiązek używać odblasków — mówi asp. Zbigniew Przyborowski z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. — Warto jednak używać ich też w terenie zabudowanym - podnosi to bowiem nasze bezpieczeństwo przez to, że jesteśmy bardziej widoczni.

Warto zaznaczyć, że temat bezpieczeństwa w mieście poprzez właśnie poprawienie oświetlenia będzie omawiany podczas IV edycji „Bezpieczni w przestrzeni”. 25-listopada o godzinie 10 w PWSZ w Elblągu odbędzie się debata społeczna pn. „Rozświetlamy Elbląg”. To podczas niej będą omawiane kwestie bezpieczeństwa pieszych oraz przykłady wpływu właściwego oświetlenia chociażby przejść dla pieszych w kontekście ich bezpieczeństwa drogowego.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB