Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Ponad 50 mandatów i 24 policyjne pouczenia dla pieszych. W jeden dzień

2015-11-20 12:38:04 (ost. akt: 2015-11-20 12:46:27)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Tylko jednego dnia, w miniony czwartek, elbląscy policjanci przyłapali ponad 70 osób, które przechodziły przez jezdnię w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle.

— W ciągu tygodnia odnotowaliśmy kilka groźnych potrąceń. Potrącenie na przejściu dla pieszych na ul. Królewieckiej, podobne na al. Grunwaldzkiej i śmiertelny wypadek w okolicach ul. Żuławskiej, gdzie kobieta weszła na przejście dla pieszych przy włączonym czerwonym świetle. To tylko niektóre przykłady wypadków z kilku dni na terenie Elbląga. Wszystkie zdarzenia miały miejsce po godzinie 16, gdy zapadał już zmierzch — mówi podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Dlatego w czwartek policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania, które mają poprawić bezpieczeństwo pieszych. Wyniki są zatrważające. Przyłapali ponad 70 osób, które przechodziły przez ulicę w miejscach niedozwolonych, a także przechodzących przez przejście na czerwonym świetle.
— Z 75 pieszych skontrolowanych przez policjantów, 24 osoby zostały pouczone, natomiast w pozostałych i co warto podkreślić, rażących przypadkach stworzenia niebezpieczeństwa, funkcjonariusze skorzystali z mandatów karnych — mówi podkom. Wojciech Skrobotun z wydziału ruchu drogowego KMP w Elblągu. — Działania ukierunkowane na osoby piesze jak i kierujących nie ustępujących im pierwszeństwa będą kontynuowane. Wciąż odnotowujemy wypadki drogowe, w których poszkodowanym jest często właśnie pieszy.

— Podczas wczorajszych kontroli policjanci za każdym razem przypominali kontrolowanym osobom o używaniu elementów odblaskowych, a także o tym do jakich wypadków dochodzi z udziałem pieszych. Podczas działań policjanci wykorzystali także miejski monitoring — dodaje podkom. Nowacki.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mariola #1862115 | 188.29.*.* 20 lis 2015 16:08

    W Anglii przechodzi się na czerwonym i nikt nikogo nie łapie .Tylko w PL takie cuda.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)