Meble Wójcik Elbląg pokonały SMS Gdańsk 38:26

2015-11-22 11:03:57(ost. akt: 2015-11-22 11:06:43)

Pewne i wysokie zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze ręczni I-ligowych Mebli Wójcik Elbląg, którzy we Władysławowie ograli SMS Gdańsk 38:26 (23:14).
Ze względu na remont sali, w której na co dzień swoje mecze rozgrywają piłkarze ręczni SMS, sobotni pojedynek został rozegrany we Władysławowie w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich Cetniewo. W tym spotkaniu zdecydowanym faworytem byli elblążanie i nie zawiedli.
— Przez cały czas dominowaliśmy na boisku. Przewyższaliśmy rywala także warunkami fizycznymi — informuje dyrektor elbląskiego klubu Łukasz Kuliński.

Wynik spotkania otworzył Stanisław Gębala, ale za chwilę Paweł Falacz doprowadził do remisu. To był jedyny remis w tym meczu. „Meblarze”, nie lekceważąc ani przez moment swojego przeciwnika, poszli za ciosem i już po kwadransie prowadzili 10:4. SMS starał się, walczył ambitnie, ale elblążanie na niewiele pozwalali rywalowi. Do szatni schodzili prowadząc dziewięcioma bramkami i tego meczu nie mieli prawa już przegrać.

W drugiej połowie trener Mebli Wójcik Dariusz Molski bez przerwy dokonywał zmian i wprowadzał do gry wszystkich zawodników, będących na ławce rezerwowych. Ostatecznie elblążanie wygrali aż 12 bramkami.
— Zagraliśmy dobry mecz, a przy tym kolektywnie, nie pozwalając na wiele naszemu rywalowi — ocenia Kuliński. — Cieszy przede wszystkim skuteczność, a co najważniejsza gra w dobrym tempie przez cały pojedynek.