Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

Dzieci nauczą się pływać z Otylią. Już w sobotę

2015-11-23 18:52:41 (ost. akt: 2015-11-23 18:58:03)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Już w najbliższą sobotę w Elblągu odbędzie się Otylia Swim Tour, czyli cykl ogólnopolskich warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 10-14 lat oraz ich rodziców i trenerów. Poprowadzi je mistrzyni olimpijska - Otylia Jędrzejczak razem z doświadczonymi szkoleniowcami. Sobotnie warsztaty podzielone będą na część "mokrą", która odbędzie się w Centrum Rekracji Wodnej Dolinka, oraz "suchą", która przeprowadzona zostanie w Szkole Podstawowej nr 12.

90 młodych adeptów pływania z elbląskich szkółek będzie doskonaliło swoje techniki podczas zajęć praktycznych w wodzie i na sali gimnastycznej. Rodzice będą uczestniczyć w panelach z psychologiem sportu na temat odpowiedniego motywowania oraz z dietetykiem o zasadach prawidłowego odżywiania młodych sportowców. Trenerom natomiast zaprezentowane zostaną nowoczesne metody treningu. Każdy uczestnik projektu otrzyma również specjalnie przygotowaną książkę, która usystematyzuje wiedzę ze szkolenia.

O godz. 17 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 odbędzie się podsumowanie projektu. Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Zapraszamy więc na nie wszystkich chętnych elblążan.

Elbląg jest jednym z czterech miast, w których w tym roku odbywają się warsztaty w ramach projektu Otylia Swim Tour. Inauguracja projektu odbyła się w Rudzie Śląskiej . W grudniu mistrzyni spotka się jeszcze z młodymi pływakami w Krośnie oraz Kleszczowie. W 2016 roku cykl ma być kontynuowany w 10 miastach.

Organizatorami Otylia Swim Tour w Elblągu są: Fundacja Otylii Jędrzejczak, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski, Uczniowski Klub Sportowy Jedynka oraz CRW Dolinka. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB