Pierwsze zwycięstwo i lepsza gra zespołu KAM

2015-11-26 18:41:13(ost. akt: 2015-11-26 18:42:27)

Autor zdjęcia: archiwum MOSiR

Po ostatnich słabszych występach wreszcie pierwsze zwycięstwo w sezonie odnieśli siatkarze zespołu KAM. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Awangarda Volley Ligi pokonali 3:0 Techtrans Elbląg i w tabeli zanotowali awans aż o trzy pozycje.
Ubiegłoroczni wicemistrzowie Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej, organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. KAM w pięciu pierwszych kolejkach nie wygrał ani jednego spotkania, co zapewne było sporym zaskoczeniem. I choć gra w niektórych meczach nie była zła, to pojedynki kończyły się przegraną. KAM wreszcie przerwą fatalną serię i w szóstej kolejce zgarnął całą pulę wygrywając z Techtransem 3:0. W każdym z trzech setów przewaga ubiegłorocznych wicemistrzów nie podlegała dyskusji. W pierwszej partii rywalom udało się ugrać zaledwie 12 punktów. Na niewiele więcej KAM pozwolił Techtransowi także w drugim i trzecim secie. Obie partie zakończyły się wynikiem 25:15. Dzięki wygranej za trzy punkty KAM awansował w tabeli AVL na szóste miejsce.

Za najbardziej wyrównany pojedynek szóstej kolejki można bez wątpienia uznać starcie w którym KOLEX Hale Stalowe zmierzł się z ZNP. Szczególnie na uwagę zasługuje postawa obu ekip w trzecim secie o którego losach zadecydowała walka na przewagi. Końcówkę partii lepiej rozegrało ZNP, które ostatecznie wygrało 31:29. W dwóch wcześniejszych setach obraz gry był bardzo podobny. Po wyrównanym początku, ZNP uzyskiwało kilkupunktową przewagę, którą utrzymywało aż do końca. Pierwszy set zakończył się ich wygraną 25:18, a w drugim rywale zdobyli o dwa oczka mniej. Dzięki zwycięstwu ZNP utrzymało się na podium Awangarda Volley Ligi.

Po raz kolejny, szybko, łatwo i przyjemnie czas na boisku spędzili siatkarze zespołu LOGBARTRANS. Obrońcy mistrzowskiego tytułu ani na moment nie mogli czuć się zagrożeni w pojedynku z Sisley Volley Team. Rywale największy opór postawili w pierwszym secie, choć i ten zakończył się przekonującym zwycięstwem LOGBARTRANSU 25:18. W drugiej i trzeciej partii dominacja obrońców tytułu także nie podlegała dyskusji. W drugim secie Sisley Volley Team zdobył 15 punktów, a w trzeciej partii zdołał ugrać ich tylko 13. Wygrana za trzy punkty pozwoliła ekipie LOGBARTRANS awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Po piętach cały czas depcze im AKS Solidarność Elbląg, która wprawdzie ma tyle samo zdobytych punktów i taki sam stosunek setów wygranych do przegranych, ale za to minimalnie gorszy bilans małych punktów.

Po raz kolejny z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik minionej kolejki. Tym razem wyróżnienie MVP otrzymał Marcin Glaner z zespołu KAM, do którego trafi podwójne zaproszenie na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk, który rozegrany zostanie w ERGO Arenie. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.