Piątek, 5 marca 2021. Imieniny Aurory, Fryderyka, Oliwii

W Elblągu Otylia Jędrzejczak i jej team przeprowadzili warsztaty dla młodych pływaków

2015-11-28 15:24:04 (ost. akt: 2015-11-29 09:40:08)
W CRW "Dolinka" Otylia Jędrzejczak i jej team przeprowadzili w sobotę warsztaty dla młodych pływaków z Elbląga i okolic

W CRW "Dolinka" Otylia Jędrzejczak i jej team przeprowadzili w sobotę warsztaty dla młodych pływaków z Elbląga i okolic

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

W sobotę (28.11) w Centrum Rekreacji Wodnej w Elblągu odbyły się zajęcia w ramach Otylia Swim Tour, czyli cyklu ogólnopolskich warsztatów skierowanych do młodych pływaków w wieku 10-14 lat. Poprowadziła je mistrzyni olimpijska, Otylia Jędrzejczak, a w warsztatach wzięło udział ok. 100 młodych pływaków z Elbląga i okolic, ich rodzice oraz trenerzy.


Warsztaty zostały podzielone zostały na część "mokrą", która odbyła się w CRW Dolinka, oraz "suchą", która przeprowadzona została w Szkole Podstawowej nr 12.
— W Elblągu znajduje się świetny basen ośmiotorowy, idealny do pracy z pływakami. Dziś będziemy się starali pokazać, że pływanie to nie tylko monotonny trening od brzegu do brzegu, ale przepiękna dyscyplina sportu, którą jedynie trzeba tylko trochę urozmaicić — mówi Otylia Jędrzejczak. — Projekt Otylia Swim Tour ma motywować i dodawać młodym pływakom energii do pracy.

Bo pływanie to niełatwa sztuka.
— I dla wytrwałych. Moja przygodę z wodą zaczęłam jeszcze w dzieciństwie. Od trzech lat intensywnie ćwiczę: lubię w zasadzie wszystkie style, choć może najlepiej radzę sobie w stylu grzbietowym, Pływanie to trudna dyscyplina, trzeba być niezwykle wytrzymałym — mówi Klaudia Banaś (11 l.) z SP nr 21 w Elblągu. — Ale cieszę się, że mam obok siebie rodziców, trenera i znajomych, którzy mnie w tej pracy dopingują. Dziś jestem pewna: nie ma takiej siły, która by mnie odciągnęła od wody.

Na czym polega wyjątkowość warsztatów prowadzonych przez Otylię Jędrzejczak? By odnieść sukces sportowy trzeba mieć talent. Ale trzeba też rodziców, trenerów i wychowawców, którzy go dostrzegą i pomogą odpowiednio o niego zadbać. Oprócz młodych pływaków to także oni stanowili trzon tych warsztatów. Do udziału w projekcie Otylia Jędrzejczak zaprosiła również wybitnych trenerów i ekspertów w swoich dziedzinach.
— Dlatego nie czekałam i zgłosiłam się od razu do udziału w warsztatach. Córka zaraziła się pływaniem kilka lat temu: od tego czasu nieustannie ćwiczy się w swojej pasji, z dnia na dzień odnosząc mniejsze i większe sukcesy — mówi Anna Habyk. — Z niecierpliwością czekam na wykład psychologa, by wiedzieć, jakimi metodami jeszcze bardziej zmotywować ją do pracy. Fajnie, że w warsztatach uczestniczy także dietetyk, który wskaże, jakie produkty podsuwać młodym sportowcom, by co dzień mieli siłę i zdrowie do dalszej pracy.

W ramach projektu powstanie podręcznik dla zawodników i rodziców, który usystematyzuje wiedzę przekazywaną podczas szkolenia. Każdy uczestnik otrzyma tę publikację. Elbląg to tylko jeden z przystanków na trasie warsztatów Otylia Swim Tour. W przyszłym roku odbędą się one w kolejnych 10. miastach Polski.
as

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB