Siatkarki Orła zakończyły pierwszą rundę bez porażki

2015-11-29 14:04:27(ost. akt: 2015-11-29 14:09:05)

W sobotę rozegrana została ostatnia kolejka pierwszej odsłony sezonu zasadniczego w II lidze w siatkówce kobiet. E. Leclerc Orzeł Elbląg wygrał dziewiąte spotkanie z rzędu, ale stracił pierwszy punkt w rozgrywkach.

Po trzech setach lider z Elbląga przegrywał 1:2 i zanosiło się na niespodziankę. Gospodynie miały dobrze rozpracowany zespół gości i do meczu przystąpiły z dużą wolą odniesienia sukcesu. Wykorzystując swoje warunki fizyczne dobrze radziły sobie w ataku, ale przyjezdne również dobrze grały w obronie i pojedynek od początku był zacięty. Nikt nikomu nie dawał za wygraną i po czterech setach był remis 2:2. Jednak najwięcej dramaturgii dostarczył tie break. Włocławianki prowadziły już 7:3 i były blisko szczęścia.
— Jednak tak się nie stało. Dzięki dużej determinacji oraz większej rutynie, nie tylko doprowadziliśmy do remisu, ale wygraliśmy seta i cały mecz 3:2 - informuje Andrzej Jewniewicz, trener elbląskiego zespołu. — Takiej dobrej serii spotkań jeszcze w historii występów w II lidze nie mieliśmy.
Kolejny mecz elblążanki zagrają 5 grudnia w Policach z SMS, rozpoczynając II rundę rozgrywek.

Pozostałe wyniki: Murowana Goślina — SMS Police 3:2, UŻKPS Kościan — Libero Starogard Gd 3:1, Gedania Gdańsk — APS Rumia 3:2, Culmen Chełmno — Trefl Malbork 3:0. JK