środa, 24 sierpnia 2016. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Prehistoria w Ósemce

2015-12-01 09:10:00 (ost. akt: 2015-11-30 21:39:25)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

Podziel się:

W czwartek 26 listopada uczniowie z koła historycznego, działającego przy Szkole Podstawowej nr 8, przeprowadzili dla swoich młodszych kolegów zajęcia dotyczące życia w czasach prehistorycznych.

Uczniowie z kółka historycznego Patryk Chwałowski, Patryk Stolarski i Mateusz Kłosiński, rozwijając własne zainteresowania i zdolności, kształtując umiejętności badawcze, przygotowali dla uczniów klas I-III zajęcia dotyczące życia w czasach prehistorycznych.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się jak żył pierwszy człowiek, gdzie mieszkał, jakie miał zajęcia, czym się żywił oraz jak wyglądały jego narzędzia wykonane z kości.

Uczniowie wykazali ogromne zainteresowanie, dopytywali swoich kolegów o szczegóły. Bardzo ważne było dla nich to, że wiedzę zdobywali od swoich starszych kolegów oraz że mogły dotknąć eksponatów, które pochodziły ze Skrzyni Czasu „Prehistoria” wypożyczonej z Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu. Nad całością czuwała pani Joanna Strach, opiekun koła.
Marzena Skonieczna

Źródło: Artykuł internauty

Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB