Najlepsi wśród siatkarskich dwójek, srebrni w czwórkach

2015-12-01 18:42:56(ost. akt: 2015-12-01 19:20:51)

Autor zdjęcia: IKS ATAK

W sobotę (28 listopada) odbył się II Turniej piłki siatkowej starogardzko-chwaszczyńskiej ligi dzieci. W zawodach wzięło udział 6 zespołów Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK, który ściśle współpracuje ze Szkołą Podstawową nr 19 w Elblągu. Chłopcy w składzie Oskar Woźny, Szymon Patecki oraz Kamil Dobosz w kategorii dwójek na 24 startujące ekipy okazali się najlepsi, wygrywając wszystkie spotkania.
Michał Ostojski, Antek Posadzy oraz Kacper Fraszczak zajęli w swoim pierwszym turnieju bardzo dobre 13 miejsce. Dziewczynki w kategorii trójek na 12 zespołów, które brały udział w rywalizacji, po bardzo emocjonujących pojedynkach z Gedanią Gdańsk zajęły odpowiednio: Ala Szaruga, Jula Łukaczyk oraz Kornelia Raszewska - 4 miejsce, natomiast Oliwia Drygiel, Milena Szlendak, Karolina Kulik - 5 miejsce!

Chłopcy w kategorii trójek - Marcel Kańduła, Szymon Chochel, Kuba Król i Michał Muraszko nie mieli szczęścia w etapie grupowym, gdyż trzy drużyny miały taki sam bilans 2 zwycięstw i 1 porażki i o jeden mały punkt zajęli ostatecznie 3 miejsce przez co trafili na późniejszych zwycięzców całych rozgrywek. Ostatecznie bili się o miejsca 7-9, zajmując 8 pozycję. W kategorii czwórek chłopców ATAK wraca ze srebrnym medalem (główni aktorzy to Igor Decyk, Tomasz Łuciw, Oliwier Woźnicki i Adrian Gąsiorowski). Jesteśmy dumni z naszych walecznych zawodników! Oby to doświadczenie zaprocentowało w późniejszych turniejach!