Koszykarze Truso kontynuują zwycięski marsz

2015-12-03 17:24:55(ost. akt: 2015-12-03 17:33:15)

Trwa bardzo dobra passa elbląskich koszykarzy. Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego wygrali już piąty mecz z rzędu, a drugi na wyjeździe. W najbliższą niedzielę (6 grudnia) zagrają w Elblągu z Politechniką.

Przed sezonem trener elblążan Arkadiusz Majewski zapowiadał grę w barażach o II ligę i jak do tej pory jego podopieczni realizują to zadanie. By w tych barażach wystąpić, muszą zająć co najmniej czwarte miejsce w tabeli po zakończeniu rozgrywek. Jak do tej pory elblążanie są na trzecim miejscu, ale mają jeden mecz rozegrany mniej od prowadzącej w tabeli Trójeczki Olsztyn i drugiego zespołu Adkonisa Kobylnica.

W meczu we Władysławowie tylko w pierwszej kwarcie elblążanie byli gorsi, a to dlatego, że grali zbyt nerwowo i mało skutecznie. Już po 5 min. przegrywali 4:9, a to za sprawą Michała Samsonowicza, który trzykrotnie trafił za trzy punkty. W drugiej kwarcie gonili wynik i doprowadzili do remisu 30:30, by do przerwy prowadzić 44:33.

— Drugą część meczu sami już kontrolowaliśmy i dzięki mądrze prowadzonej grze przez Jacka Chojnackiego oraz bardzo dobrej skuteczności Jakuba Gołębiewskiego zwycięstwo spokojnie dowieźliśmy do końca — ocenia trener elbląskich koszykarzy, Arkadiusz Majewski.

Już w najbliższą niedzielę o godz. 18 Truso zagra przed własną publicznością z Politechniką Gdańską.

Pozostałe wyniki: Pogoń Lębork — Trójeczka Olsztyn 59:67, Gryf Prabuty — BAT Sierakowice 20:0 vo. Adkonis Kobylnica — Gama Starogard Gd 92:78. Pauzowała Politechnika Gdańska. JK