Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Zagraj wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2015-12-07 19:20:00 (ost. akt: 2015-12-07 19:23:13)
Osoby, które podczas finału chciałyby wspomóc akcję Jurka Owsiaka, mają jeszcze szansę

Osoby, które podczas finału chciałyby wspomóc akcję Jurka Owsiaka, mają jeszcze szansę

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Prace w elbląskim sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy idą pełną parą. Rejestrowani są wolontariusze, zbierane gadżety na licytację, a sam program dopinany na ostatni guzik. 24. Finał przyniesie również nowości. Jedną z nich będzie bieg "Policz się z cukrzycą".

Trudno wyobrazić sobie finał WOŚP bez wolontariuszy. To oni z puszkami w dłoniach i identyfikatorami na piersiach przez cały dzień kwestują na ulicach miasta. Osoby, które podczas 24. finału chciałyby w ten sposób wspomóc akcję Jurka Owsiaka mają jeszcze szansę.
— Potrzebujemy jeszcze blisko 400 wolontariuszy, więc serdecznie zapraszamy elblążan — mówi wolontariuszka z Regionalnego Centrum Wolontariatu.
Zgłoszenia wolontariuszy przyjmowane są przez najbliższy tydzień do 14 grudnia. Ich rejestrację prowadzi RCW w Elblągu przy ul. Związku Jaszczurczego 17. Punkt zapisów wolontariuszy czynny jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 15.00 - 18.00. Ze sobą należy zabrać dokument tożsamości oraz zdjęcie. Osoby, które nie ukończyły 18 lat muszą posiadać pisemną zgodę prawnego opiekuna. 


Jak co roku w ramach finału prowadzone będą licytacje. Swoją cegiełkę do aukcji mogą również dołożyć elblążanie.
— Może to być coś o konkretnej wartości materialnej (np. biżuteria), ale też rzeczy o wartości sentymentalnej takie jak np. własnoręcznie namalowany obraz, aniołek ulepiony z masy solnej — wylicza Szymon Klein, rzecznik prasowy sztabu WOŚP Elbląg. Przedmioty na licytacje również można przynieść do RCW w Elblągu.


Kwesta i aukcje to stałe elementy finału podobnie zresztą jak koncerty i wspólna zabawa elblążan.

— W tej chwili jeszcze dopinamy program artystyczny finału — wyjaśnia Klein. — W tej chwili więc nie mogę jeszcze zdradzić kto zagra dla elblążan, będą to zarówno muzycy lokalni, jak i spoza Elbląga. 24. finał przyniesie sporo nowości. Jedną z nich będzie bieg "Policz się z cukrzycą".

Ideą biegu jest solidarność z diabetykami, a także promowanie aktywności fizycznej jako sposobu zapobiegania rozwoju cukrzycy. Z roku na rok liczba osób pokazujących swoje wsparcie ludziom chorym na cukrzycę poprzez udział w wydarzeniu zwiększa się. 

— Bieg od dziesięciu lat towarzyszy finałom. W Elblągu zorganizowany zostanie po raz pierwszy. Odbędzie się w Parku Modrzewia, w godzinach popołudniowych. Towarzyszył mu będzie pokaz offroadowy. Zapisy na bieg ruszą niebawem, chętni mogą już rozpocząć rozgrzewkę. 


24. finał w Elblągu, podobnie jak w roku ubiegłym koordynuje PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej. Pieniądze zebrane 10 stycznia przeznaczone zostaną na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

naj

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB