Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Świąteczne warsztaty w świetlicy w Kadynach

2015-12-09 13:53:42 (ost. akt: 2015-12-09 14:10:22)

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Przedświąteczny czas inspiruje do tworzenia prac związanych z Bożym Narodzeniem, właśnie dlatego 14 grudnia w Świetlicy Kadyna odbędą się warsztaty z tworzenia szopek betlejemskich oraz z pieczenia i dekorowania pierników.

Warsztaty rzeźbiarskie i plecionkarskie, które mają na celu tworzenie szopek i postaci z szopek betlejemskich, odbędą się w świetlicy wiejskiej w Kadynach 14 grudnia w godz. 15-18. A pod okiem gospodyni świetlicy Doroty Lebioda będzie się można podszkolić w przedświątecznym wypiekaniu pierników.

— Całe spotkanie będzie się odbywać w kadyńskiej świetlicy, w świątecznym klimacie będziemy poznawać zwyczaje kulinarne oraz tradycje Warmii i Mazur związane ze świętami Bożego Narodzenia — zapowiada Magdalena Czarnocka- Kaptur, koordynatorka projektu „Rękodzieło - sztuka warta zachodu”. — Na bezpłatne warsztaty zapraszamy wszystkich chętnych. Mamy nadzieję, że licznie odwiedzą nas mieszkańcy Kadyn oraz gminy Tolkmicko.

Na zakończenie zajęć upieczone pierniki zostaną udekorowane pod okiem etnologa, który przedstawi dawne motywy zdobnicze, nawiązujące do pięknej i wielowiekowej tradycji.

Po wykonaniu szopek i postaci uczestnicy warsztatów udadzą się do Klasztoru Franciszkanów, aby poświęcić wykonane prace.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB