Pewne zwycięstwo Mebli Wójcik

2015-12-13 13:37:05(ost. akt: 2015-12-13 15:14:36)

Po raz ostatni w tym roku przed własną publicznością zagrali piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg. W sobotę odnieśli szóste zwycięstwo z rzędu. Pokonali różnicą osiemnastu goli beniaminka ligi Mueller MKS Grudziądz.

Tym razem rywalem elblążan był jeden z najsłabszych zespołów ligi, który jak do tej pory zainkasował tylko dwa punkty w meczu z ostatnim w tabeli ŚKPR Świdnica po zwycięstwie 30:29. W zespole gości zagrali Mateusz Kostrzewa, który jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy elbląskiego klubu, a także Mariusz Babicki pamiętający występy w elbląskim klubie Techtrans Darad w ekstraklasie w sezonie 2008/2009.

Początek meczu w wykonaniu Meblarzy nie był najlepszy, mimo że wynik spotkania otworzył Adam Nowakowski. Po kwadransie gry podopieczni trenera Dariusza Molskiego przegrywali 6:7, a mogło być znacznie gorzej, gdyby nie dobra gra w bramce Marcina Głębockiego, który obronił trzy rzuty z bliskiej odległości. W 20 min na tablicy wyników pokazał się rezultat 9:9 i jak się później okazało był to ostatni taki korzystny rezultat w tym spotkaniu dla gości. Od tego momentu Meblarze mocniej zagrali w defensywie szybciej w kontrataku. Elblążanie zdobyli aż dziesięć goli, stracili tylko jednego i do przerwy wygrywali 19:10.

Po przerwie trwał jednostronny pojedynek. Goście grali ambitnie, ale na boisku oba zespoły dzieliła różnica klasy. W 50 min. po dwóch golach z rzędu Oskara Serpiny było już 30:15. Na minutę przed końcem, tym razem po trzech bramkach z rzędu Jakuba Olszewskiego elblążanie prowadzili 38:19. Wynik meczu ustalił Arkadiusz Ossowski, strzelając dwudziestego gola dla gości.

Po meczu trener elblążan Dariusz Molski powiedział: — Od początku mieliśmy wziąć sprawy w swoje ręce, narzucić swój styl gry, ale zabrakło koncentracji. Jednak z biegiem czasu wszystko wróciło do normy i widać po wyniku, kto w tym spotkaniu rządził. Przed nami ostatni zaległy mecz w najbliższą sobotę na wyjeździe z Wybrzeżem Gdańsk. Mecz na pewno trudny, ale jest do wygrania.

Pozostałe wyniki: Astromal Leszno — Spójnia Gdynia 22:22 (13:8), Wolsztyniak Wolsztyn — MKS Poznań 23:19 (11:12), Orlen Wisła II Płock — Polski Cukier Pomezania Malbork 27:28 (14:13), ŚKPR Świdnica — Wybrzeże Gdańsk 21:35 (9:17) MKS Kalisz — Sokół Kościerzyna, kończy się dziś o godz. 17, w meczu awansem Warmia Traveland Olsztyn — SMS ZPRP Gdańsk 34:25 (17:10). JK