Polskie szczypiornistki pokonały Węgry i są w 1/4 finału MŚ

2015-12-14 19:36:42(ost. akt: 2015-12-14 20:35:58)
Hanna Sądej (z piłką) - tutaj w barwach Startu Elbląg

Reprezentacja Polski piłkarek ręcznych pokonała w poniedziałek Węgry 24:23 (13:14) i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata. W składzie biało-czerwonych jest wychowanka Truso Elbląg Hanna Sądej.
Trwające w Danii mistrzostwa świata piłkarek ręcznych potrwają do 20 grudnia. Polska reprezentacja w pierwszej fazie MŚ wywalczyła trzecie miejsce w grupie B. Biało-czerwone pokonały Kubę 27:22, Chiny 29:24 oraz Angolę 29:27 i przegrały ze Szwecją 30:31 oraz z Holandią 20:31. To wystarczyło, żeby awansować do 1/8 finału MŚ, w którym w poniedziałek zmierzyły się z Węgrami. Polki po emocjonującym meczu wygrały 24:23 (13:14) i awansowały do ćwierćfinału.

Tym razem trener polskiej drużyny Kim Rasmussen na MŚ nie zabrał żadnej obecnej zawodniczki Startu Elbląg. W szerokiej kadrze były Joanna Waga i Aleksandra Jędrzejczyk, ale ostatecznie nie otrzymały powołania na turniej w Danii. Biało-czerwone barwy reprezentuje za to obrotowa Hanna Sądej, wychowanka Truso Elbląg, która obecnie gra w Enerdze AZS Koszalin.