Puchar Warmii i Mazur dla Energi. Start na koniec zremisował z Vistalem

2015-12-20 14:46:52(ost. akt: 2015-12-21 11:06:07)

W ostatnim meczu turnieju o Puchar Warmii i Mazur piłkarki ręczne Startu Elbląg zremisowały z Vistalem Gdynia 22:22. Turniej wygrała Energa AZS Koszalin, a elbląskie szczypiornistki wywalczyły drugie miejsce.
W Elblągu przez dwa dni o Puchar Warmii i Mazur rywalizowały cztery zespoły z kobiecej superligi: Start Elbląg, Energa AZS Koszalin, Vistal Gdynia i Łączpol Gdańsk.

Zwycięstwo w turnieju już pierwszego dnia zapewniły sobie piłkarki ręczne z Koszalina, które w sobotę odniosły komplet zwycięstw. W niedzielę pokonały Łączpol 30:24.

Start Elbląg przystąpił do turnieju w okrojonym składzie bez leczącej kontuzję Sylwii Matuszczyk oraz przybywających na zgrupowaniu kadry młodzieżowej: Magdaleny Balsam, Patrycji Świerżewskiej oraz Aleksandry Kwiecińskiej. W sobotę pokonał Łączpol 29:24 oraz przegrał z Energą 27:32.

W niedzielę, w ostatnim meczu turnieju, drużyna Andrzeja Niewrzawy zmierzyła się z Vistalem. Stawką tego pojedynku było drugie miejsce. Przez pierwszy kwadrans na boisku dominował Vistal, który od początku grając skuteczniej prowadził 9:7. Od tego momentu inicjatywę przejęły gospodynie, które po pierwszej połowie schodziły do szatni prowadząc pięcioma bramkami.

Po przerwie gdynianki lepiej poczynały sobie w akcjach ofensywnych i w 47. min doprowadziły do remisu 19:19. W kolejnych minutach z obu stron był dużo nieskuteczności i pojedynek zakończył się remisem 22:22. Elblążanki mogły ten pojedynek rozstrzygnąć na własną korzyść, w 59. min Sylwia Lisewska nie wykorzystała rzutu karnego.
— To był ciekawy i zarazem przydatny turniej, podczas którego mogliśmy zrealizować i sprawdzić wiele założeń taktycznych — podsumował trener Startu Andrzej Niewrzawa. — Dla nas najważniejsza była gra z dużą wymienialnością pozycji i nad tym musimy jeszcze trochę popracować.

Najlepszą snajperką turnieju została Katarzyna Kołodziejska (Energa AZS) z 23 bramki, najlepszą bramkarką Ewa Sielicka (Start), a najlepszą zawodniczką Joanna Kozłowska (Vistal).

Pozostałe wyniki: Energa AZS — Vistal 33:17, Łączpol — Vistal 24:28,AZS Energa — Łączpol AZS 30:24