Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Napad na Robotniczej. Ukradł klucze i chciał za nie pieniędzy

2015-12-21 13:33:52 (ost. akt: 2015-12-21 13:37:04)

Autor zdjęcia: KPP Nidzica

50 zł zażądał 23-letni Janusz W. od chłopaka, którego chwilę wcześniej napadł i odebrał mu klucze do mieszkania. Napadnięty nie miał przy sobie tyle pieniędzy, więc 23-latek obniżył żądaną kwotę do 10 zł. Pieniądze zabrał i uciekł. Niedługo później siedział już w policyjnym radiowozie.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę w Elblągu przy ul. Robotniczej. 23-letni Janusz W. zaczepił, a następnie uderzył przechodzącego chodnikiem chłopaka.
— W trakcie szamotaniny zabrał mu klucze do mieszkania, by później za ich zwrot zażądać pieniędzy. Najpierw 50 zł, później 30 złotych. W konsekwencji klucze oddał za niecałe 10, bo tyle akurat pokrzywdzony miał przy sobie — relacjonuje podkom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

23-latka niedługo później, po krótkim pościgu, zatrzymał policyjny patrol prewencji, który odebrał zgłoszenie o rozboju.Janusz W. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, jednak potwierdził, że przez chwile miał przy sobie klucze do mieszkania należące do pokrzywdzonego.
— 23-latek usłyszał dwa zarzuty: dokonania rozboju oraz żądania korzyści majątkowej za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec 23-latka policyjnego dozoru. Może mu grozić kara od 2 do 12 lat więzienia — dodaje podkom. Nowacki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB