Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Aby święta były bezpieczne

2015-12-24 10:11:22 (ost. akt: 2015-12-23 21:22:07)
Nad bezpieczeństwem na drogach będzie czuwała większa liczba policyjnych patroli

Nad bezpieczeństwem na drogach będzie czuwała większa liczba policyjnych patroli

Autor zdjęcia: Archiwum Gazeta Ostródzka

— W czasie świąt zwracajmy uwagę na nietypowe zachowania np. na obce osoby interesujące się mieszkaniem sąsiada, który akurat wyjechał — apelują elbląscy policjanci.

— Pamiętajmy, że złodzieje mogą podszywać się pod przedstawicieli różnych zawodów. Jeżeli zauważymy, że w mieszkaniu jest ciemno, a jest uchylone lub otwarte okno lub drzwi powinniśmy się tym zainteresować. Jeżeli podejrzewamy, że dzieje się coś złego dzwońmy na policję pod nr 997 — radzi podkomisarz Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Jak dodaje, czas świąteczny to czas szczególny. Warto więc zadbać o bezpieczeństwo, swoje, swoich bliskich oraz sąsiadów. Jest to bowiem okres, w którym nie próżnują złodzieje i włamywacze, którzy wtedy właśnie chwytają się różnych metod, aby zdobyć wartościowe przedmioty lub pieniądze.
— Jeśli wybieramy się do rodziny na święta pamiętajmy, by odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie. Kiedy my świętujemy, nie świętują złodzieje. Wychodząc z domu, nie zostawiajmy śladów wskazujących na nieobecność domowników, np. korespondencji w skrzynce pocztowej czy okien zasłoniętych w ciągu dnia — mówi podkom. Nowacki. — Warto również pamiętać o zabezpieczeniu samochodu. Parkujmy w miejscu do tego wyznaczonym, dobrze oświetlonym i strzeżonym. Nie zostawiajmy bagażu i innych przedmiotów w widocznych miejscach wewnątrz pojazdu – najlepiej zabierać je ze sobą.

Jak dodaje, wielu z nas, aby spotkać się z najbliższymi, spędzi wiele czasu w drodze. Pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach, które pomogą nam bezpiecznie dojechać na święta. Przede wszystkim każdy kierowca powinien wziąć sobie głęboko do serca zasadę, że „wolniej” oznacza bezpieczniej. Ponadto, pasy bezpieczeństwa powinien mieć zapięte kierujący oraz każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach. W tych dniach na drogach będzie również dużo więcej patroli ruchu drogowego oraz patroli z wideorejestratorami.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Japis #1954339 | 89.73.*.* 15 mar 2016 20:37

    Wiadomo strzeżonego Pan Bóg strzeze. Ostatnio jest moda na zabezpieczanie mieszkan za pomoca fotopułapek (można je kupić np. w Spy-center) przed samym włamaniem tego rodzaju urzadzenia nie uchronią, ale moga szybko powiadomic własciciela, który moze powziac odpowiednie kroki.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz