Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Licealiści zaprezentowali swoje talenty. Zdjęcia!

2016-01-05 17:20:13 (ost. akt: 2016-01-05 17:28:50)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Po raz kolejny udowodnili zgromadzonej publiczności, że drzemie w nich ogromny potencjał i artystyczny talent. Mowa o uczniach I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, którzy we wtorek (05.01) wzięli udział w siódmej edycji festiwalu „Mamy Talent”.

Festiwal Talentów to już szkolna tradycja I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, doskonała zabawa i wyczekiwana przez wszystkich impreza. Do tegorocznej edycji zgłosiło się 35 uczestników.
— Przesłaniem imprezy jest pokazać, że mamy młodzież, która nie tylko świetnie się uczy, ale także ma i rozwija inne talenty. W tym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy także uczniów z innych szkół, aby mogli obejrzeć zmagania swoich kolegów na scenie. I okazało się, że jest zapotrzebowanie na tego typu festiwal ogólnomiejski, więc być może w przyszłym roku zorganizujemy taki konkurs dla uczniów wszystkich elbląskich szkół — mówi Anna Luiza Górecka, jedna z organizatorek festiwalu i rzecznik prasowy I LO.

Festiwal poprzedzony jest szeregiem przygotowań: już w październiku odbyły się pierwsze castingi do konkursu. Uczniowie I LO mogli zaprezentować swoje talenty w trzech kategoriach konkursowych: tańcu, śpiewie lub sztuce.

Mirella Burcewicz, uczennica klasy drugiej, w konkursie wzięła udział po raz drugi. Na scenie pojawiła się dwukrotnie. W pierwszym występie wspierała wokalnie swojego kolegę, który zaśpiewał, a właściwie rapował słowa do własnoręcznie skomponowanej piosenki, drugi raz zaśpiewała już solo.
— W ubiegłym roku wybrałam piosenkę polskiej wokalistki Grażyny Łobaszewskiej "Czas nas uczy pogody". W tym roku postawiłam na cover amerykańskiej wokalistki Miley Cyrus. Chcę zaśpiewać coś lirycznego i nostalgicznego — opowiada Mirella.

Zmagania młodych artystów na scenie Teatru im. Aleksandra Sewruka oceniało specjalistyczne jury złożone z artystów tancerzy, aktorów teatru i muzyków. Lucyna Murawska, polonistka w I LO, a zarazem przewodnicząca jury mówi, że w konkursie z roku na rok jurorzy mają coraz większe trudności z wyłonieniem tych najlepszych.
— Dziś młodzież jest bardziej otwarta i wierzy w swoje siły. Jury także stara się na nich patrzeć łagodniej, bo przecież nie sztuką jest skrytykować, ale sztuką jest docenić ich odwagę. A stanąć przed tak szeroką publicznością nie jest przecież łatwo — mówi.

Podobnie jak taniec i śpiew, także w kategorii sztuka prezentowali się młodzi malarze, rzeźbiarze i fotograficy. Alicja Podgórska, uczennica klasy II, fotografuje od pięciu lat. Jak mówi, to zmieniło jej wrażliwość w ten sposób, że teraz w każdej rzeczy bądź sytuacji doszukuje się czegoś ujmującego. Inspirację czerpie z otaczającego ją świata, a na zdjęciach pragnie oddać piękno natury lub spojrzeć na otaczający ją świat z innej perspektywy. Fotografia dla Alicji jest zajęciem hobbistycznym jednak nie wyklucza fotografowania, jako swojego zawodu w przyszłości.
— Nigdy nie zrezygnuję z fotografowania i będę się dalej kształciła w tym kierunku — mówi.
as

Laureaci tegorocznej edycji:
Śpiew:
1. miejsce Mirella Burcewicz
wyróżnienia: Mark Saunders, Agnieszka Kercz, Ada Lasinkiewicz, Michał Trzyna, Małgorzata Sienica

Sztuka:
1. miejsce Oliwia Kwiecień
wyróżnienia: Karolina Kwant, Natalia Konopko

Taniec
1. miejsce Alicja Pakieła
wyróżnienia: Alicja Klarkowska, duet: Agata Dworzyńska i Agnieszka Izdebska

Nagroda publiczności:
Alicja Klarkowska (taniec)

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB