Olimpia Elbląg zajęła drugie miejsce w turnieju w Sosnowcu

2016-01-16 14:32:26(ost. akt: 2016-01-16 14:41:48)
Piłkarze Olimpii Elbląg rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w miniony poniedziałek (11.01)

Drugie miejsce zajęli piłkarze III-ligowej Olimpii Elbląg w halowym turnieju im. Włodzimierza Mazura, który w sobotę (16.01) został rozegrany w Sosnowcu. Najlepsze okazało się miejscowe Zagłębie.
W XXI Memoriale im. Włodzimierza Mazura w Sosnowcu wzięły udział cztery drużyny: Zagłębie, II-ligowy Raków Częstochowa oraz III-ligowcy Olimpia Elbląg i Rekord Bielsko-Biała, które zagrały systemem każdy z każdym.

Piłkarze Olimpii w pierwszych dwóch spotkaniach pokonali Raków 4:3 i Rekord 3:2, by w ostatnim meczu turnieju zmierzyć się z Zagłębiem o pierwsze miejsce. Mecz rozpoczął się po myśli III-ligowca z Elbląga, który już w pierwszej minucie objął prowadzenie po trafieniu Kamila Wengera. Niespełna pół minut później był już remis 1:1, a jeszcze przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie 5:1. Ostatecznie Zagłębie wygrało 8:1 i to ono cieszyło się z pierwszego miejsca.

Dla Olimpii to był pierwszy w tym roku sprawdzian formy. III-ligowcy z Elbląga rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej w miniony poniedziałek. Pierwszy sparing rozegrają za tydzień, ich rywalem będzie Sparta Brodnica.
AKT

Raków Częstochowa — Olimpia Elbląg 3:4
0:1 — Sokołowski (1), 1:1 — Ofmański (4), 1:2 — Szuprytowski (10), 2:2 — Kmieć (11), 3:2 — Piątek (15), 3:3 — Pietroń (16), 3:4 — Domagała (19)

Rekord Bielsko-Biała — Olimpia Elbląg 2:3
1:0 — Szędzielarz (2), 1:1, 1:2 — Szuprytowski (8, 10), 1:3 — Tułowiecki (11), 2:3 — Kubica (12)

Zagłębie Sosnowiec — Olimpia Elbląg 8:1
0:1 — Wenger (1), 1:1 — Matusiak (2), 2:1 — Sołowiej (6), 3:1 — Sierczyński (6), 4:1 — Matusiak (8), 5:1 — Sierczyński (9), 6:1 — Matusiak (14), 7:1 — Dudek (16), 8:1 — Pribula (16)

Pozostałe wyniki: Zagłębie Sosnowiec — Raków Częstochowa 7:4, Zagłębie Sosnowiec — Rekord Bielsko-Biała 6:3, Raków Częstochowa — Rekord Bielsko-Biała 6:3.
Ostateczna kolejność XXI Memoriału Włodzimierza Mazura: 1. Zagłębie, 2. Olimpia, 3. Raków, 4. Rekord.