Orzeł leci od zwycięstwa do zwycięstwa

2016-01-17 14:02:18(ost. akt: 2016-01-17 14:06:14)

Siatkarki II-ligowego E. Leclerca Orzeł Elbląg kroczą od zwycięstwa do zwycięstwa. W sobotę pewnie pokonały KS Murowana Goślina za trzy punkty i swoją przewagę nad drugim zespołem w tabeli UŻKPS Kościan powiększyły już do dziewięciu punktów
Faworytem w tym spotkaniu były elblążanki i jak widać po wyniku nie zawiodły. Tym razem wystąpiły bez najlepszej swojej zawodniczki Moniki Tchórzewskiej oraz Agnieszki Kowalczyk. Gospodynie pewne swego przystąpiły do spotkania bez mobilizacji i pełnego zaangażowania, a przy tym mocno rozkojarzone, stąd w pierwszym secie przegrywały już 21:23. Dopiero w końcówce, kiedy widmo porażki zajrzało w oczy, zaczęły grać na swoim normalnym poziomie i ostatecznie partię wygrały 27:25. Dwa następne były bardzo krótkie i po niespełna 70 minutach elblążanki wygrały 3:0.

Pozostałe wyniki: Trefl Malbork — Libero Starogard Gd 3:2, WTS Bank Włocławek — UŻKPS Kościan 3:1, Culmen Chełmno — Gedania Gdańsk 1:3. APS Rumia — SMS Police przełożony. W meczu awansem: Trefl — Murowana Goślina 3:0.