Sobota, 24 sierpnia 2019. Imieniny Bartosza, Jerzego, Maliny

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka w „Słoneczku”

2016-01-20 16:08:56 (ost. akt: 2016-01-20 16:12:48)

Autor zdjęcia: SP nr 8 w Elblągu

W poniedziałek 18 stycznia świetlica „Słoneczko”, działająca przy Szkole Podstawowej nr 8, świętowała Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.Dzień Kubusia Puchatka obchodzony jest na pamiątkę urodzin jego twórcy – Alana Alexandra Milne’a. Bohater powieści Milne’a, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Kubusiowa fizjonomia ulegała zmianie, lecz mimo wszelkich różnic w stosunku do pierwowzoru, jest on niezmiennie, tak samo dziecięco naiwnym i uroczym niedźwiadkiem pochłaniającym miód w ilościach przemysłowych.
Z chwilą, gdy w 1926 roku w Londynie ukazała się drukiem książka „Kubuś Puchatek„, a potem „Chatka Puchatka„, rozpoczęła się międzynarodowa kariera pisarza oraz słynnego misia. Przygody Kubusia Puchatka doczekały się wielu ekranizacji i adaptacji teatralnych na całym świecie. Książki te Alan Milne napisał z myślą o swoim kilkuletnim synku, któremu podarował na urodziny pluszowego misia – Kubusia Puchatka. Syn pisarza Christopher Robin – Krzyś został też jednym z bohaterów książek. Najsłynniejszy miś świata obchodził w ubiegłym roku 85. urodziny, bowiem pierwsza książka o jego przygodach ukazała się w 1926 roku.

Świętowanie w świetlicy rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Dzieci wypowiadały się na temat zwyczajów Kubusia oraz jego przyjaciół. Następnie wszyscy z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali fragmentu opowiadania opisującego jedną z przygód misia. Po zapoznaniu się z historią, wychowankowie w grupach rozwiązywali krzyżówki przygotowane do treści opowiadania. Po pomyślnym odgadnięciu hasła, dzieci wykonywały prace plastyczne – wyklejały z plasteliny swojego Kubusia. Na zakończenie wychowankowie zostali mianowani „Przyjaciółmi Kubusia Puchatka” i otrzymali pamiątkowe medale.

Marzena Skonieczna

Źródło: Artykuł internauty

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB