Pierwszy sparing Concordii Elbląg. Wygrała z I-ligowcem

2016-01-23 14:40:10(ost. akt: 2016-01-23 14:45:57)

Autor zdjęcia: nadesłane/Concordia Elbląg

Od zwycięstwa nowy rok rozpoczęli piłkarze III-ligowej Concordii Elbląg. W sobotnim meczu sparingowym elblążanie pokonali w Cetniewie I-ligową Olimpię Grudziądz 2:1.
W zimowej scenerii ośrodka sportowego w Cetniewie, piłkarze Concordii rozegrali pierwszy oficjalny mecz w 2016 r. Ich rywalem była I-ligowa Olimpia Grudziądz, która we Władysławowie przebywa na jednym z dwóch obozów przygotowawczych. W debiutanckim spotkaniu w nowym roku elblążanie okazali się lepsi od pierwszoligowców o jedno trafienie.

Jednak to zespół z Grudziądza jako pierwszy cieszył się ze zdobyczy bramkowej. W 30. min prostopadłe podanie wykorzystał Jakub Szarpak, który znalazł się w sytuacji sam na sam i posłał piłkę obok interweniującego bramkarza Concordii.

Na odpowiedź pomarańczowo-czarnych nie trzeba było długo czekać, a do tego podopieczni trenera Łukasza Nadolnego w ciągu trzech minut zaaplikowali rywalom aż dwie bramki.

W 40 min. gra pressingiem przyniosła zamierzony efekt. Elblążanie wymusili na rywalach złe podanie, do piłki doszedł Jean-Claude Essomba i z około 11 metrów przeniósł piłkę nad bramkarzem Olimpii. Podopieczni Łukasza Nadolnego poszli za ciosem i trzy minuty później wyszli na prowadzenie. Tym razem w rolach głównych wystąpił Karol Styś, który uderzył z boku pola karnego i piłka wpadła w długi róg bramki, tuż obok bezradnego golkipera Olimpii.

Nieco inaczej obraz gry przedstawiał się po przerwie. W drugiej odsłonie lepiej na boisku radzili sobie pierwszoligowcy z Grudziądza. Biało-zieloni dłużej utrzymywali się przy piłce, często także zapędzali się pod pole karne elblążan. Mimo stwarzanych sytuacji wynik nie uległ już zmianie i Concordia 2016 rok rozpoczęła od zwycięstwa.