Czwartek, 22 sierpnia 2019. Imieniny Cezarego, Marii, Zygfryda

Śmieci wywiozą elbląskie firmy: MPO i Cleaner

2016-01-25 13:05:43 (ost. akt: 2016-01-25 13:24:13)

Autor zdjęcia: Ryszar Biel

Przez prawie trzy lata wywozem odpadów z terenu miasta będą się zajmowały elbląskie firmy: Cleaner i MPO. Od wyników przetargu odwołanie wnosiła jeszcze ełcka firma Koma, jednak jej sprzeciw został oddalony przez Krajową Izbę Odwoławczą.

Na ogłoszony w październiku 2015r. przez urząd miejski przetarg na wywóz odpadów z terenu gminy wpłynęło osiemnaście ofert złożonych przez cztery firmy: Komę z Ełku, SITĘ Północ z Gdańska, elbląski Cleaner oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, które za partnera do realizacji umowy wzięło olsztyński Remondis. Firmy mogły składać oferty na obsługę każdego z pięciu sektorów, na które podzielone jest miasto.

Kryterium wyboru w 95 proc. stanowiła jak zawsze cena, a w pozostałych 5 procentach przeważał tzw. aspekt środowiskowy, czyli ilość pojazdów do wywozu śmieci spełniających normy emisji spalin (EURO V).
W listopadzie nastąpiło otwarcie wszystkich ofert. Okazało się, że najkorzystniejszą ofertę w trzech (1,2 i 5) z pięciu sektorów złożyła ełcka Koma, oraz Cleaner (na 3 i 4 sektor).

Konsorcjum elbląskiego MPO i olsztyńskiego Remondisu szczęścia nie miały - ich oferty znacznie przewyższały cenę, którą za usługi proponowało miasto. Po badaniu okazało się jednak, że oferta firmy z Ełku została odrzucona przez komisję przetargową z powodu źle wniesionego wadium. Zakład odwołał się o tej decyzji przed Krajową Izbą Odwoławczą.

— Dwa tygodnie temu przedstawiciel Urzędu Miejskiego uczestniczył w tej rozprawie. Wyrok KIO jest korzystny dla miasta, gdyż sprzeciw ełckiej firmy został oddalony. Czekamy teraz na uzasadnienie tego orzeczenia na piśmie — mówi Łukasz Mierzejewski z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.

W ten sposób zwycięzcą w czterech sektorach została elbląska firma Cleaner. Sektor 2 przypadł zaś w obsłudze konsorcjum firm MPO z Elbląga i Remondis z Olsztyna. Miasto podpisało już umowy z Cleanerem na wywóz odpadów w sektorach 3 i 4. Teraz przygotowują dokumentację potrzebną do podpisania umów na sektory 1, 2 i 5.
AS

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB