Wtorek, 26 marca 2019. Imieniny Dory, Olgi, Teodora

Więcej miejsca w żłobku przy Asnyka. Koszt przebudowy ponad milion złotych

2016-01-26 14:30:00 (ost. akt: 2016-01-26 15:17:00)

Autor zdjęcia: Ryszard Biel

Dwadzieścia pięć nowych miejsc dla dzieci zyskał żłobek przy ul. Asnyka po wartym ponad milion zł remoncie. 
Obecnie w trzech publicznych żłobkach opiekę znajduje 350 maluchów. To liczba nadal daleka od ideału.

Remont budynku przy ul/ Asnyka trwał cztery miesiące.
— Nie da się porównać obecnego stanu budynku do tego, co było wcześniej. Obiekt został prawie całkowicie zmodernizowany i wyposażony. Blisko milion złotych na ten cel pozyskałem od ministra pracy i polityki społecznej. Miasto ta inwestycja kosztowała około 200 tysięcy złotych — mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga. 


Prace rozpoczęły się w sierpniu ubiegłego roku i zakończyły w grudniu. We wtorek (26.01) placówkę oficjalnie otwarto. Projekt miał polegać na przebudowie poddasza na pomieszczenia administracyjne i stworzeniu w odzyskanych pomieszczeniach sal zabaw dla dzieci, stołówki, szatni i łazienki. Ostatecznie wykonano to i jeszcze więcej. Wyremontowano i odświeżono praktycznie cały budynek. 


Największym plusem inwestycji są dodatkowe miejsca dla maluchów.
— Przed modernizacją mieliśmy 85 miejsc, teraz jest ich 110 — dodaje pani dyrektor. — Dwadzieścia pięć elbląskich rodzin jest szczęśliwych, bo ich pociechy mają zapewnioną opiekę w żłobku. To było dla mnie największym impulsem, by podjąć tą inwestycję.


Obecnie w trzech elbląskich żłobkach publicznych opiekę znajduje 350 maluchów. To liczba nadal daleka od ideału. Na miejsce w żłobkach nadal czeka dużo maluchów.
— Mamy już zapełnioną całą listę i dzieci w kolejce — przyznaje Gudalewicz. — Na chwilę obecną mamy 15 maluchów, które oczekują w tej chwili na miejsce i około 80 zapisanych do roku 2017. 

as

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB