Olimpia Elbląg pokonała Elanę Toruń 2:1

2016-01-27 20:00:00(ost. akt: 2016-01-27 20:08:43)
Zaangażowania piłkarzom wczoraj nie można było odmówić

W drugim sparingu piłkarze Olimpii Elbląg pokonali w środę Elanę Toruń 2:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Kamil Kuczkowski i Radosław Stępień.
To było drugie z 15 zaplanowanych spotkań kontrolnych Olimpii. Wcześniej elblążanie wysoko pokonali Spartę Brodnica 5:1, w środę (27.02) podejmowali toruńską Elanę, kolejnego III-ligowca z grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Żółto-biało-niebiescy wygrali 2:1 i na zwycięstwo w pełni zasłużyli, chociaż nie ustrzegli się i słabszych momentów.

W pierwszej połowie kibice zobaczyli dwa gole. Najpierw Kamil Graczyk na pełnym biegu minął dwóch zawodników gości, wycofał piłkę do Kamila Kuczkowskiego, a ten z 13 metrów skierował ją do siatki. W ten sposób wyprowadził Olimpię w 16. min na prowadzenie. Zaledwie osiem minut później był już remis. W polu karnym Kamil Wenger sfaulował jednego z zawodników gości, a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Patryk Aleksandrowicz.

Na drugą połowę meczu trener żółto-biało-niebieskich Adam Boros wystawił zupełnie inny skład. Gra z obu stron ożywiła się, ale groźniejsze, podbramkowe sytuacje można było policzyć na palcach jednej ręki. Po jednej z nich Damian Szuprytowski idealnie obsłużył Radosława Stępnia, który technicznym strzałem z pola karnego pokonał bramkarza Elany.

Już w najbliższą sobotę piłkarze Olimpii, którzy są w trakcie 12-dniowego zgrupowania dochodzeniowego, rozegrają dwa kolejne sparingi: z Cartusią Kartuzy o godz. 14 oraz z Motorem Lubawa o godz. 16 (oba spotkania na boisku przy ul. Skrzydlatej w Elblągu).