Niedziela, 26 maja 2019. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

5 pijanych kierowców i 347 mandatów. Policja podsumowała połowę ferii zimowych

2016-01-31 14:02:38 (ost. akt: 2016-01-31 14:05:34)

Autor zdjęcia: archiwum policji

Elbląscy policjanci od tygodnia prowadzą działania „Bezpieczne Ferie 2016” - teraz mija właśnie ich półmetek. W przedsięwzięcie zaangażowani są m.in. policjanci z ruchu drogowego oraz prewencji kryminalnej.

Ci pierwsi od początku zimowych ferii skontrolowali 522 pojazdy oraz około 100 pieszych przechodzących najczęściej w miejscach niedozwolonych lub poruszających się poza terenem zabudowanym bez elementów odblaskowych. W 80 przypadkach zatrzymanie auta do kontroli było spowodowane przekroczeniem dozwolonej prędkości. Kolejnych 69 kierujących nie stosowało się do obowiązku jazdy w pasach bezpieczeństwa oraz do stosowania fotelików ochronnych w przypadku przewożenia w aucie dzieci. 3 kierujących służby ruchu drogowego ukarały za wykonywanie niebezpiecznych manewrów typu zawracanie lub wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych.

Łącznie wystawiono 347 mandatów. W 93 przypadkach policjanci zamiast mandatu przeprowadzili rozmowy pouczając o niebezpieczeństwie. Zatrzymano także 5 nietrzeźwych kierujących. Policjanci podczas kontroli drogowych sprawdzali też stan techniczny pojazdów. W 47 takich przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego.

Policjanci z Wydziału Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń od 25 do 29 stycznia 2016 roku 16 razy spotkali się z wypoczywającymi podczas ferii dziećmi i młodzieżą. W spotkaniach wzięło udział 305 młodych elblążan. Odbyły się również 3 wspólne kontrole miejsc zimowego wypoczynku przez przedstawicieli Departamentu Edukacji Sportu i Turystyki, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Policji i Straży Pożarnej. Kontrole przebiegły bez uwag. Na czas ferii zwiększono ilość patroli policji w okolicach Góry Chrobrego.

podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB