Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Ukrainka i Rosjanin zatrzymani na przejściu w Grzechotkach ze sfałszowanymi paszportami

2016-02-02 10:51:28 (ost. akt: 2016-02-02 10:52:53)

Autor zdjęcia: archiwum Straży Granicznej

W miniony weekend funkcjonariusze Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kobietę – obywatelkę Ukrainy za podrobione stemple kontrolerskie i Rosjanina za zmienione dane osobowe.

Pierwszy przypadek ( 30 stycznia) dotyczył obywatela Rosji. Mężczyzna, wiedział, że figuruje w wykazie osób, których wjazd i pobyt na terytorium RP jest niepożądany. Cudzoziemiec zmieniając swoją tożsamość, „liczył”, że wprowadzi w błąd funkcjonariuszy SG i uda mu się wjechać do Polski. Próba przekroczenia granicy wbrew obowiązującym przepisom i użycie podstępu polegającego na zmianie danych personalnych, skończyła się tym, iż 43 – letni Rosjanin usłyszał zarzuty z polskiego kodeksu karnego.

Drugi przypadek (31 stycznia), dotyczył obywatelki Ukrainy, która stawiła się do kontroli granicznej w drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach, na kierunku wyjazdowym z Polski.

Po analizie przedstawionego dokumentu paszportowego, okazało się, że widnieje w nim 6 podrobionych stempli kontrolerskich z przejścia w Medyce. 29 – letnia kobieta wyjaśniła, że cały czas przebywała na terytorium Niemiec. Podróżna przyznała się do tego, że w jej paszporcie znajdują się podrobione stemple kontrolerskie, ponieważ nie chciała przekroczyć dozwolonego przepisami prawa terminu na terytorium Państw Schengen.

W obu przypadkach, dalsze czynności prowadzą funkcjonariusze z Grzechotek.

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. funk #1923421 | 188.252.*.* 3 lut 2016 11:19

    piekna sluzba na tirach :) pelna wyginka ! pozdro funki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz