Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Teatralna uczta w Pasłęku

2016-02-06 16:00:00 (ost. akt: 2016-02-05 10:47:40)
Spektakl Cykor – bojąca dusza, to propozycja dla najmłodszych

Spektakl Cykor – bojąca dusza, to propozycja dla najmłodszych

Autor zdjęcia: arch. organizatorów

Od 26 kwietnia do 30 kwietnia ośrodek kultury zaprasza na "V Pasłęcką Wiosnę Teatralną". Obejrzymy przedstawienia: "Edith i Marlene”, „Cykor-bojąca dusza”, „Monty Pythona Cyrk Latający... i nie tylko”.

"Edith i Marlene” obejrzymy 26 kwietnia, o godz. 18. To spektakl w wykonaniu elbląskich aktorów, wyreżyserowany przez Andrzeja Ozgę. W roli tytułowej obejrzymy Aleksandrę Wojtysiak. Edith Piaf i Marlena Ditrich, to legendy swoich czasów. Łączyła je prawdziwa przyjaźń, pełna miłości i wzajemnego szacunku, ale też szlachetnej rywalizacji scenicznej. Dzieliło pochodzenie i życiowe doświadczenia. To historia życia Edith, w którym Marlene odegrała niepoślednią rolę, równoważąc depresje i szaleństwo utalentowanej Francuzki opanowaniem, szczerym przywiązaniem i umiejętnością szukania nadziei. Dramaturgia utworu zbudowana jest na kontraście ich osobowości.

Z jednej strony Marlena, córka pruskiego oficera, gwiazda światowego kina, uosobienie wyrafinowanej kobiecości tamtych czasów i żywiołowa, niekryjąca swych proletariackich korzeni, niezbyt urodziwa i dramatycznie poszukująca miłości Edith. Ten kontrast dotyczy również sposobu uprawiania przez nie zawodu - namiętny, spontaniczny ze strony Piaf i pełen profesjonalnego dystansu u Dietrich.

„Cykor – bojąca dusza” obejrzymy 28 kwietnia o godz. 9.00 oraz 11.30. To spektakl w wykonaniu aktorów Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego z Koszalina, w reżyserii Wojciecha Rogowskiego. Wiadoma to jest rzecz, że każdy się boi potworów. Okropnych straszydeł z czterema ogonami, jednym okiemi dwiema głowami. Albo tych oślizgłych strachów, które trzęsą się jak galareta. Albo tych najgorszych, zupełnie niewidzialnych lęków… Brrrr! A najbardziej boi się ich bohater bajki, czyli Cykor. To mały mieszkaniec małego lasu, położonego w środku Wielkiego Świata opanowanego przez straszydła. I jak to zwykle bywa, to właśnie on będzie musiał stanąć do walki z potworami. W obronie swoich przyjaciół, swojego lasu i całego świata. Jeśli Cykor zwycięży z własnymi lękami uda mu się też pokonać Potwory, ocalić świat i uratować przyjaciół. Ale czy można pokonać własne strachy? – tego dowiecie się właśnie z tej bajki.

Trzeci spektakl to „Monty Python Cyrk Latający... i nie tylko” w wykonaniu aktorów elbląskiego teatru. Obejrzymy go 30 kwietnia o godz. 19:00. Wyreżyserował go Andrzej Ozga. To gratka dla koneserów grupy Monty Python. Chrupiąca żabka, Zdechła papuga i Ministerstwo głupich kroków – to tylko niektóre ze skeczy, które pojawią się na scenie. Potężna dawka angielskiego humoru i absurdu, odważnego i nieuznającego tematów tabu. Uwaga – tylko dla widzów z poczuciem humoru!
oprac. daw

Źródło: Dziennik Elbląski

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB